Wisła Sandomierz wygrała w Kielcach

PK
W rozegranym awansem meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce przegrała z Wisłą Sandomierz.

AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce - Wisła Sandomierz 25:31 (14:14)

AZS Politechnika: Godzwon, Porzucek, Świąder – Kamys 6 (1), Nawara 1, Sadecki 4, Litwin, Kwieciński 1, Rączka 6 (1), P. Kurek, Lenty 2, Słomiński 1, Żaba-Żabiński 1, Glita 3 (1), Banasik.

Wisła: Skowron, Łukawski – Solon 1, Białkowski 1, Rusin 12 (5), Teterycz 1, Serafin, Szklarski 1, Kubisztal 4, Dusak 5, Cupisz 2, Werstler 4.

Sandomierzanie po ciekawym meczu, w którym było kilka zwrotów akcji, drugi raz w tym sezonie pokonali Politechnikę. Gospodarze lepiej otworzyli spotkanie i w 6 minucie wygrywali 3:1. Potem uwidoczniła się przewaga gości, którzy w 25 minucie wygrywali 13:9. Od stanu 14:11 dla Wisły “akademicy” zdobyli sześć bramek z rzędu i w 34 minucie wygrywali 17:14. Ale od stanu 18:16 zupełnie stanęli i mieli serię siedmiu straconych goli bez odpowiedzi. Tego prowadzenia sandomierzanie już nie roztrwonili.

Wisła przez cały mecz grała konsekwentniej ataku, w którym bardzo skuteczny był rozgrywający Jakub Rusin (aż 12 bramek) i dobrze prezentowała się w obronie.

W meczu było aż 36 minut kar – 16 dla gospodarzy i 20 dla gości. Z powodu czerwonych kartek z gradacji kar, grę przedwcześnie zakończyli Maciej Sadecki z AZS (41 minuta) i Tomasz Cupisz z Wisły (50).