Włoszczowice i Kije w Pucharze Tymbarku

/dor/
Szkoła Podstawowa Kije rywalizowała w kategorii chłopców do 12 lat. Zajęła trzecie miejsce w grupie B i nie awansowała do kolejnej fazy turnieju w Nowinach Michał Stańczyk
W podkieleckich Nowinach rozegrane zostały wojewódzkie finały turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem.

W turnieju zagrało 708 młodych zawodników
W sumie uczestniczyło w nich 77 drużyn z Kielecczyzny. Zagrało aż 708 zawodników.
W tym gronie byli też, oczywiście, przedstawiciele powiatu pińczowskiego - Szkoły Podstawowe Włoszczo-wice i Kije. Ich uczniowie mogli skonfrontować swoje umiejętności z rówieśnikami z innych szkół z województwa świętokrzyskiego.
Dziewczęta rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych do lat 8, 10 i 12, podobnie jak i chłopcy.

Futbolistki z Włoszczowic w grupie do 10 lat

Szkoła Podstawowa Włoszczowice rywalizowała w grupie dziewcząt do 10 lat. Zajęła trzecie miejsce w grupie M i również nie awansowała do dalszej fazy tego turnieju Michał Stańczyk

W kategorii dziewcząt do 10 lat rywalizowała Szkoła Podstawowa Włoszczowice.
Była w grupie M, uzyskała w niej następujące wyniki: PSP Chlewice - PSP Kunów 2:0, Szkoła Podstawowa Włosz-czowice - Integro Staszów 0:0, PSP Chlewice - Szkoła Podstawowa Włosz-czowice 1:0, PSP Kunów - Integro Staszów 2:1, PSP Chlewice - Integro Staszów 1:0, PSP Kunów - Szkoła Podstawowa Włoszczowice 1:1.

Zajęły trzecie miejsce w grupie i nie awansowały

Futbolistki z Włoszczowic w rozgrywkach grupowych zajęły trzecie miejsce z dorobkiem 2 punktów i stosunkiem bramek 1-2.
Nie awansowały do kolejnej fazy ciekawego turnieju rozgrywanego w Nowinach. Kolejność końcowa w tej kategorii wiekowej: 1. PSP Kunów, 2. PSP Chlewice, 3. SP Pacanów, 4. SP Baćkowice.

Kije rywalizowały w kategorii do 12 lat
W turnieju chłopców do 12 lat w grupie B rywalizowała Szkoła Podstawowa Kije. Wyniki grupowe: SP Małogoszcz - SP 27 II Kielce 0:2, Szkoła Podstawowa Kije - SP 7 Skarżysko-Kamienna 1:2, SP Małogoszcz - Szkoła Podstawowa Kije 2:3, SP 27 II Kielce - SP 7 Skarżysko-Kamienna 0:1, SP Małogoszcz - SP 7 Skarżysko-Kamienna 2:5, SP 27 II Kielce - Szkoła Podstawowa Kije 2:0.

Z trzema punktami zajęli trzecią pozycję w grupie

Szkoła Podstawowa Kije zakończyła rozgrywki grupowe na trzecim miejscu w grupie z dorobkiem trzech punktów i stosunkiem bramek 4-6. Nie awansowała do dalszej fazy tych ciekawych i dobrze obsadzonych rozgrywek w naszym województwie.
Kolejność końcowa w tej kategorii wiekowej: 1. SP 27 I Kielce, 2. AP Końskie, 3. SP 7 Skarżysko-Kamienna, 4. SP 27 II Kielce.