Włoszczowscy szczypiorniści trzeci w województwie

Kamil Markiewicz
Zespół z Włoszczowy wziął udział w XVI Igrzyskach Wojewódzkich Ludowych Zespołów Sportowych w piłce ręcznej.

W Łopusznie rozegrane zostały XVI Igrzyska Wojewódzkie Ludowych Zespołów Sportowych w piłce ręcznej. W zawodach wzięła udział drużyna z Zespołu Szkół Ponad-gimnazjalnych numer 3 z Włoszczowy, która w większości składała się z absolwentów tej szkoły, wspieranych przez włoszczowskich oldbojów. Nas zespół zajął trzecie miejsce.

Włoszczowski "Staszic" rywalizację rozpoczął w grupie A, w której zmierzył się z gospodarzami zawodów LZS Łopuszno i zeszłorocznym zwycięzcą LZS Kierz Niedźwiedzi. Nasza drużyna wygrała oba mecze i awansowała do fazy medalowej. W walce o medale nasza drużyna zmierzyła się z najlepszymi zespołami grup B i C, czyli ZSCKR Sichów Duży oraz LZS Start Wolica.

Niestety w tej fazie rozgrywek naszej drużynie udało się wywalczyć tylko punkt, remisując z zespołem z Wolicy 5:5 i ostatecznie zajął on trzecie miejsce na podium. Zwycięzca zawodów, drużyna z Wolicy awansowała do ogólnopolskich Igrzysk Ludowych Zespołów Sportowych, które rozegrane z-staną w dniach ostatni weekend sierpnia w Ełku.

Wyniki naszej drużyny: faza grupowa: LZS Łopuszno - ZSP 3 Włoszczowa 5:7, LZS Kierz Niedźwiedzi - ZSP 3 Włoszczowa 3:4.
1. ZSP 3 Włoszczowa 2 4 11-8
2. LZS Kierz Niedźwiedzi 2 2 10-7
3. LZS Łopuszno 2 2 8-14

Faza medalowa: ZSP 3 Włoszczowa - ZSCKR Sichów Duży 4:7, LZS Start Wolica - ZSP 3 Włoszczowa 5:5.

1. LZS Start Wolica 2 3 13-10
2. ZSCKR Sichów Duży 2 2 12-12
3. ZSP 3 Włoszczowa 2 1 9-12