Wojciech Jarosz wicemistrzem Polski w biegu na 800 metrów

dor
archiwum prywatne
Znakomicie spisał się Wojciech Jarosz z Juventy Kobex Starachowice na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce w Gdańsku.

W sobotę wywalczył brązowy medal na 1500 metrów z czasem 3:48,67 - jest to jego rekord życiowy. W niedzielę zdobył "srebro" na 800 metrów z wynikiem 1:48.45. Jest to również jego rekord życiowy poprawiony o półtorej sekundy oraz rekord województwa świętokrzyskiego. Wygrał Adam Kszczot z RKS Łódź - 1:48.18, halowy mistrz Europy na 800 metrów z tego roku z Paryża oraz brązowy medalista mistrzostw świata na tym dystansie z Ad-Dauha z ubiegłego roku.

Wojciech Jarosz zdobył brązowy medal w biegu na 1500 metrów - CZYTAJ WIĘCEJ

-Cały bieg byłem blisko Adama, takie były założenia przed startem. Starałem się wypełnić minimum na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy. Adam prowadził bieg, utrzymywał w miarę dobre tempo, jednak minimum nie udało mi się wypełnić. Ale i tak jestem bardzo zadowolony. To jest rekord życiowy, rekord województwa i mój pierwszy medal na 800 metrów na stadionie - mówił Wojtek Jarosz.