Wojciech Kotarba z Kielc ukończył bieg górski Ultra-Trail du Mont-Blanc. W przyszłości chce poprawić swój wynik

Bartosz Wartałowicz
Sukces Wojciecha Kotarby. Ultramaratończyk z Kielc ukończył Ultra-Trail du Mont-Blanc Wojciech Kotarba/Facebook
Wojciech Kotarba z Kielc ukończył bieg górski Ultra-Trail du Mont-Blanc na dystansie 173 kilometrów. Kielczanin osiągnął czas 34 godziny i 6 minut, a w przyszłości zamierza poprawić swój czas w kolejnych edycjach.

Wojciech Kotarba z Kielc ukończył bieg Ultra-Trail du Mont-Blanc

Bieg na dystansie ponad 170 kilometrów rozpoczął się w piątek 1 września. Łącznie startowało ponad 2700 zawodników, a kielczanin zajął 360 miejsce. Wojciech Kotarba ma jednak dużą ambicję, żeby wrócić na trasę zawodów za dwa-trzy lata lata, poprawić wynik i przebiec dystans w 30-31 godzin.

Od 20 kilometra towarzyszyły mi kłopoty ogólnoustrojowe, niemoc w nogach i dlatego tempo na podbiegach i podejściach było bardzo wolne. Problemem mogły być duże wysokości, bo średni poziom był miedzy 1500-2500 metrów nad poziomem morza. Celem był czas około 30 godzin, nie udało się, ale zamierzam wrócić tam i go poprawić

- powiedział Wojciech Kotarba, który oprócz uczestnictwa w biegach górskich, jest również trenerem biegów ultra.

Kielczanin pomimo braku osiągnięcia założonego celu może być z siebie dumny. Żeby w ogóle zakwalifikować się do biegu Ultra-Trail du Mont-Blanc, trzeba było pokonać kilka biegów w ramach UMTB World Series Event, co nie należy do łatwych zadań. Bieg w Alpach dookoła najwyższego szczytu Europy - Mont Blanc, jest nie lada wyzwaniem, które wymaga od uczestników zostawienia mnóstwo zdrowia. Zawodów nie ukończyło około 900 osób.

Wojciech Kotarba wrócił już do Kielc i już w czwartek 7 września o godzinie 18 poprowadzi kolejny darmowy trening biegania na Stadionie Leśnym.