Wojewódzki przegląd wokalny w Szydłowie. Młodzież z województwa świętokrzyskiego walczyła o puchar burmistrza (ZDJĘCIA)

Maria Stachuczy
23 listopada w siedzibie Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Szydłowie odbył się Wojewódzki Przegląd Wokalny „Rok Moniuszki w Szydłowie”. Konkurs został zorganizowany w ramach realizowanego przez Miejsko Gminne Centrum Kultury programu grantowego „Patroni Roku” dzięki Fundacji Lotto imienia Haliny Konopackiej pod tytułem „Muzyka łagodzi obyczaje”.

W konkursie zmagali się uczestnicy trzech kategorii wiekowych: 7-9 lat, 10-12 lat i 13-15 lat. Do udziału w przeglądzie zgłosiły się dzieci i młodzież z różnych zakątków naszego województwa, między innymi: Nowin, Iwanisk, Włoszczowy, Chmielnika, Opatowa, Kielc, Szydłowa. W jury zasiedli Rafał Pitula oraz Dariusz Jurkowski. Panowie mieli niełatwe zadanie, ponieważ poziom konkursu był niesamowicie wysoki. Po wysłuchaniu wszystkich wokalistów, jury udało się na naradę, a po chwili przerwy ogłoszono zwycięzców.

W uroczystościach uczestniczył burmistrz Miasta i Gminy Szydłów Andrzej Tuz, który wręczył laureatom zwycięzco puchary i nagrody.

W kategorii najmłodszych pierwsze miejsce zajęła Julia Kamińska, drugie Lila Grudzień, a na trzecim miejscu uplasowała się Sandra Banaśkiewicz.

W kategorii wiekowej 10-12 lat pierwsze miejsce przypadło Weronice Sośniak, drugie zajęła Weronika Kuza, a na najniższym stopniu podium stanęła Amelia Kalbarczyk.

Spośród najstarszych, najlepsi okazali się: Zuzanna Bera, Wiktoria Gawron i Anna Wierzbicka, które zajęły ex aequo drugie miejsce i Weronika Kijanka.

Jednak najważniejszą nagrodę w postaci Grand Prix Konkursu wywalczyła sobie utworem "Uwierz Polsko" Weronika Gomuła. Młoda wokalistka została nagrodzona specjalnym Pucharem Burmistrza.

POLECAMY: EDUKACJA

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe