Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wolontariusze uczyli kielczan radzenia sobie z trudnymi sytuacjami

/IB/
Po dramatycznej dyskusji nastąpił rodzinny piknik w parku. Do dramy zachęcały kielczan wolontariuszki: Małgorzata Plichta, Barbara Biskup, Joanna Biskup z Regionalnego Centrum Wolontariatu oraz Ulrike Stockburger z Teatru Spiel Raum w Berlinie.
Po dramatycznej dyskusji nastąpił rodzinny piknik w parku. Do dramy zachęcały kielczan wolontariuszki: Małgorzata Plichta, Barbara Biskup, Joanna Biskup z Regionalnego Centrum Wolontariatu oraz Ulrike Stockburger z Teatru Spiel Raum w Berlinie. Dawid Łukasik
Niecodzienna rozmowa rodziców z synem odbyła się w sobotę w parku miejskim w Kielcach. W rodzinnej kłótni dotyczącej przyszłości chłopaka uczestniczyli przechodnie. Tak wolontariusze uczyli kielczan radzenia sobie z trudnymi sytuacjami.

Problem dotyczył kierunku studiów wybranego przez chłopaka, którego grał hindus Ashmit. Jego rodzice uważali, że powinien studiować bardziej praktyczny przedmiot. Wolontariusze zapraszali widzów do pomocy w dyskusji. W pewnym momencie kilka osób włączyło się próbując ostudzić emocje obu stron.

- Nie osiągnęliśmy kompromisu, bo nie to było celem, udało się natomiast ludziom skłonić obie strony do spokojnego prezentowania swoich racji, prowadzenia dialogu bez agresji. To już bardzo dużo, bo w ten sposób nie zaostrzamy konfliktu - tłumaczy Małgorzata Plichta, koordynator projektu z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach.

Zainscenizowana w formie dramy scenka przez aktorów odbyła się w ramach międzynarodowego projektu "Młodzież w działaniu". Projekt realizuje Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach. Od poniedziałku, 15 października, międzynarodowa grupa składająca się z 24 uczestników z sześciu europejskich krajów (Turcji, Włoch, Niemiec, Rumunii, Polski i Wielkiej Brytanii) zdobywało w Świętej Katarzynie umiejętności przydatne w pracy z grupami wykluczonymi społecznie. Wolontariusze, którzy chcą pracować z osobami wykluczonymi społecznie uczyli się technik dramy od Gill Dowsett z Walii, współzałożycielki "Theatru Fforwm Cymru", która kształciła się u brazylijskiego reżysera teatralnego Augusto Boala, twórcy "Teatru Forum", który za jego pomocą pracował z osobami wykluczonymi społecznie.

- Chcielibyśmy kontynuować takie metody pracy z ludźmi. Może pomyślimy o następnej dramie z udziałem publiczności zimą - zapowiada Małgorzata Plichta.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie