Worek medali dla zawodników Klubu Karate Morawica na zawodach w Katowicach. Do rywalizacji przystąpiło 367 karateków. Zobacz zdjęcia

Wojciech Buras
Zawodnicy Klubu Karate Morawica zdobyli w Katowicach aż 11 medali.
Zawodnicy Klubu Karate Morawica zdobyli w Katowicach aż 11 medali. Andrzej Horna/Klub Karate Morawica
W minioną sobotę, 28 października, zawodnicy Klubu Karate Morawica przywieźli z zawodów w Katowicach jedenaście medali. Turniej był zorganizowany przez Sensei Tomasza Najducha. Rywalizowało w nim 367 karateków, w tym 15 z naszego regionu.

W sobotę, 28 października, odbyły się zawody w Katowicach. Rywalizowało w nich 15 zawodników z Klubu Karate Morawica, którzy zdobyli aż 11 medali. W sumie do walki stanęło 367 karateków w konkurencji kata drużynowe oraz kumite. Turniej zorganizowany był przez Sensei Tomasza Najducha, któremu przewodniczył Shihan Remigiusz Karpiński, Prezydent PFKS oraz Wiceprezydent światowej organizacji WKO.

Zobacz zdjęcia

W konkurencji kumite pierwsze miejsca zajęli: Aleksandra Sieniek i Szymon Nowak. Drugie miejsce przypadło dla: Olgi Kaczmarczyk, Kacpra Sośniaka, Feliksa Strójwąsa i Igora Salwy. Na najniższym stopniu podium stanęli: Maksym Kush, Magdalena Krysińska, Zuzanna Sieniek, Patrycja Gałecka i Karolina Łabuda.

Z Klubu Karate Morawica rywalizowali jeszcze: Lena Strójwąs, Jakub Fornalski, Oliwia Łebek i najmłodsza zawodniczka KKM Iga Papros. Wszyscy z nich zdobyli cenne doświadczenie i dzielnie reprezentowali nasz region.

- Gratulujemy wszystkim zawodniczkom i zawodnikom, a w szczególności medalistom - napisał Andrzej Horna, który szkoli karateków z KKM.