Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

WOŚP w Ostrowcu Świętokrzyskim i powiecie. Światełko do nieba w błocie ale jest rekord !

Anna ŚLEDZIŃSKA [email protected] /mir/
Powiat ostrowiecki pokazał wielkie serce. Po opróżnieniu puszek wolontariuszy i podsumowaniu licytacji uzbierało się ponad 76 tysięcy złotych. To rekordowy wynik. A to jeszcze nie koniec wielkiego grania

77.600 złotych

77.600 złotych

Taka sumę Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Zebrała dotychczas w powiecie ostrowieckim. Tak suma rośnie z każda chwilą.

Około 55 tysięcy złotych trafiło do puszek wolontariuszy w czasie niedzielnego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ostrowcu Świętokrzyskim. To dotychczasowy rekord zbiórek w tym mieście.

Nie licząc jednego incydentu - kradzieży puszki z rąk wolontariuszki, w której było według szacunków ponad 100 złotych - zbiórkę w czasie 19. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ostrowcu można uznać za udaną.

UDANA ZBIÓRKA

- Dopisała pogoda, a to było ważne z punktu widzenia wolontariuszy. Na ulicach było więcej ludzi, co dało odzwierciedlenie w zebranej kwocie - mówi Dariusz Czupryński, szef Sztabu Miejskiego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Według naszych szacunków pobijemy zeszłoroczny rekord, bo już teraz w gotówce mamy około 55 tysięcy złotych. Do tego dojdą wpływy z licytacji internetowych na stronie www.wosp.ostrowiec.info oraz ze szkół i przedszkoli.

Członkowie sztabu niechętnie mówią o organizacji finałowego koncertu, za który odpowiadało Miejskie Centrum Kultury. Nie było, jak w poprzednich latach, żadnej gwiazdy z zewnątrz, która rozruszałaby publiczność. Ta natomiast dopisała i po godzinie 19 licznie zjawiła się na dziedzińcu browaru.

- Dobrze poszły licytacje, które trwały jeszcze po "Światełku do nieba" - mówi Dariusz Czupryński. - Sprzedaliśmy wszystko zarówno na scenie, jak i potem w klubie Alternatywa. Koncert, który dała tam grupa Muhomourh był według mnie świetny. Szkoda, że nie zagrali wcześniej na scenie.

SAMORZĄDOWCY TEŻ LICYTOWALI

W licytacji wzięli udział ostrowieccy samorządowcy. Orkiestrowe koszulki kupili radny Sejmiku Wojewódzkiego Józef Grabowski i sekretarz powiatu Piotr Składanowski. Radny powiatowy Piotr Maj odkupił wielkiego pluszowego łosia, którego wylicytował dwa lata temu, a teraz wystawiła do sprzedaży jego córka. Ostatni gadżet przed pokazem fajerwerków - zegar z logo orkiestry - za najwyższą tego wieczoru kwotę 300 złotych kupił wiceprezydent Jarosław Górczyński.

PO KOSTKI W BŁOCIE

Atmosfera niedzielnej zabawy byłaby zapewne lepsza, gdyby nie miejsce jej usytuowania. Niestety Finał był kolejną imprezą zorganizowaną na dziedzińcu browaru, co zdaniem wielu jej uczestników było złym pomysłem. Ostrowczanie dosłownie tonęli w błocie i wodzie, które powstały po roztopionym śniegu. Żartowano nawet, że rachunki za zniszczone obuwie zostaną wysłane do Urzędu Miasta lub Miejskiego Centrum Kultury.
Dobrze byłoby, gdyby przy organizacji kolejnych imprez władze wzięły jednak pod uwagę głos mieszkańców Ostrowca. Nie po raz pierwszy można było się przekonać, że browar, w takim stanie w jakim jest obecnie, nie jest miejscem atrakcyjnym, szczególnie zimą. Na dziedzińcu było po prostu ciemno, brudno i mokro. Na bramie wisi natomiast tablica informująca o zakazie wstępu i grożącym tam niebezpieczeństwie, co członkowie sztabu orkiestry dowcipnie skwitowali zakładając wieczorem na głowy kaski ochronne.

POWIAT SIĘ POSTARAŁ

Nie tylko Ostrowiec włączył się do zabawy w powiecie ostrowieckim. Udała się impreza w Bałtowie, gdzie zaproszono uczestników programu "You Can Dance". Dużo mniejsza od Ostrowca miejscowość poradziła sobie z organizacją finały znakomicie. Do puszek zebrano 4900 złotych, natomiast na licytacji aż 8400 złotych. Bałtów wystawił też figurkę dinozaura na portalu Allegro, za którą oferowana kwota przekracza już tysiąc złotych.

W Waśniowie kwestowali uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum oraz wójt gminy Krzysztof Gajewski. Sztab mieścił się w lokalu Ochotniczej Straży Pożarnej. Zebrano ponad 4 tysiące złotych.

W Domu Kultury w Ćmielowie został zorganizowany koncert, w którym udział wzięli Wiktoria Pongowska, Michalina Madetko, Monika Chamera i Jacek Uchański, uczniowie Szkoły Podstawowej numer 1, a także Magda Cieśniewska, Paulina Portacha, Dagmara Pękalska, Marta Czubala i Monika Chamera w przedstawieniu "Pchła Szachrajka". Potem wystąpiły zespoły rockowe SDL i Muhomourh. Za porcelanowe figurki, kubki, kalendarze, koszulki, płyty i obrazy, zebrano ponad 1500 złotych.

Już po raz szesnasty Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Kunowie. Wolontariusze kwestowali w Kunowie i Nietulisku. O godzinie 15.30 w Kunowie rozpoczął się koncert kolęd i pastorałek, podczas którego także zbierano pieniądze. Zebrano ponad 3.800 złotych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie