Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wracają spacery historyczne, spotkania, oprowadzanie po wystawie – Muzeum Historii Kielc ma bogaty plan na luty

Lidia Cichocka
Muzeum Historii Kielc zaprasza wszystkich chętnych i zainteresowanych na sale wystawy stałej "Z dziejów Kielc" oraz wystawę czasową "Czesław Łagowski. Malarstwo. Grafika. Ceramika”, która czekała na ponowne otwarcie i którą można oglądać do 28 lutego.

W poniedziałek 8 lutego o godzinie 10 na muzealnym Facebooku kliknij >>> TUTAJ <<< i i kanale YouTube będzie można obejrzeć oprowadzanie kuratorskie po tej wystawie, przewodnikiem będzie Krzysztof Myśliński, on także poprowadzi w niedzielę 14 lutego o godzinie 12 spotkanie z autorem oraz kuratorami wystawy: Marianem Ruminem i Darią Maroń-Ptak. Transmisja ze spotkania będzie dostępna na muzealnym Facebooku.

Zamknięcie wystawy 28 lutego w niedzielę o godzinie 12 to okazja do spotkania z artystą poświęcone jego twórczości ceramicznej oraz stworzeniu i późniejszej działalności pracowni ceramicznej w ówczesnym Zespole Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach. Także to spotkanie online, transmitowane na muzealnym Facebooku, poprowadzi Krzysztof Myśliński.

Osoby, które nie mogą uczestniczyć w spotkaniach mogą oglądać je na Facebooku:

10 lutego o godzinie 17 w ramach Sekretów Kielc będzie mowa o miejscach, które uległy ogromnym przeobrażeniom, a także o Kielcach, które nie powstały. Spotkanie poprowadzi Krzysztof Myśliński. W kolejną środę Leszek Dziedzic opowie o śladach zaborców: Austriacy i Rosjanie w Kielcach w latach 1794-1915.

21 lutego po raz pierwszy po długiej przerwie odbędzie się Spacer Historyczny: Zimowy park – od Sienkiewicza do Kadzielni. O projekcie urządzenia doliny Silnicy jako spacerowo-rekreacyjnej promenady dla Kielc realizowanym przez prawie dwa wieki. Zbiórka o godzinie 11 na ulicy Sienkiewicza przy pomniku Jana Karskiego. Spacer tradycyjnie poprowadzi Krzysztof Myśliński.

Marcin Kolasa zaprosi w środę 24 lutego o godzinie 17

24 lutego 2021 (środa), godzina 17 – "Z MUZEALNEJ KUCHNI": Odkrycia, analiza, interpretacja. Najciekawsze eksponaty z lat 2018-2020. Z bliska pokażemy wybrane eksponaty i opowiemy związane z nimi ciekawe i zagadkowe historie – spotkanie poprowadzi Marcin Kolasa.

Co musi umieć i z czym spotyka się muzealnik w czasie swojej pracy? Co dwa miesiące zapraszamy do muzeum na spotkania o gromadzeniu, poznawaniu, konserwacji przedmiotów i dokumentów związanych z historią miasta. Podczas spotkań „Z muzealnej kuchni” opowiemy jak oceniać ich wartość i odczytywać zapisaną w nich treść

26 lutego 2021 (piątek), godzina 18 – KIELECKIE CURRICULUM VITAE: Początki Kielc - Od śladów średniowiecznego osadnictwa w rejonie przyszłych Kielc, po powstanie osady przy kolegiacie i wreszcie, o osiągnięciach kieleckich archeologów. Spotkanie prowadzi Krzysztof Myśliński.

Kieleckie Curriculum Vitae to najkrótsza historia Kielc. Cykl dziesięciu wykładów o tysiącletniej historii miasta. Opowiadają muzealni historycy - popularnie, przystępnie i z licznymi ilustracjami.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie