Wręczono Talenty Świętokrzyskie dla najlepszych uczniów i stypendia dla wyróżniających się studentów w świętokrzyskim. Zobaczcie zdjęcia

Iwona Rojek
Iwona Rojek
Marszałek Andrzej Bętkowski, przewodniczący sejmiku Andrzej Pruś i Tomasz Jamka, członek zarządu wręczyli "Talenty Świętokrzyskie" najlepszym uczniom.
Marszałek Andrzej Bętkowski, przewodniczący sejmiku Andrzej Pruś i Tomasz Jamka, członek zarządu wręczyli "Talenty Świętokrzyskie" najlepszym uczniom. Dawid Łukasik
W piątek 19 listopada w Wojewódzkim Domu Kultury odbyła się uroczysta gala, w czasie której już po raz 22 przedstawiciele zarządu województwa świętokrzyskiego wręczyli nagrody dla 14 wybitnie uzdolnionych uczniów oraz 3 stypendia dla wyróżniających się studentów z regionu. Maksymalna wysokość nagrody lub stypendium wynosi 3 tysiące 800 złotych. Uczniom towarzyszyli dumni rodzice i nauczyciele.

- Uważam, że należy aktywnie wspierać wybitnie uzdolnionych uczniów, czy studentów, bo to od nich zależy w dużej mierze rozwój naszego kraju – mówił marszałek Andrzej Bętkowski. - Ponadto są oni dobrym przykładem dla innych, że warto zdobywać wiedzę. W tegorocznej edycji spośród 68 wniosków o przyznanie nagród i 8 o przyznanie stypendium, członkowie komisji wybrali w sumie 17 osób.

Andrzej Pruś, przewodniczący Sejmiku dodał, że już w najstarszej księdze Biblii jest mowa o pomnażaniu talentów. - Niektórzy otrzymali talenty i je zakopali, a inni je pomnożyli – podkreślał przewodniczący. - Osoby dzisiaj nagrodzone należą niewątpliwie do tych ostatnich, z czego bardzo się cieszymy. Przyznana kwota nie jest może oszałamiająca, ale zawsze to jakiś zastrzyk finansowy.

Nagrodzona Natalia Głuc z Pińczowa powiedziała, że nie ma człowieka, który nie posiada żadnego talentu. - Niektórzy mają talent w dziedzinie nauk ścisłych, inni humanistycznych, albo artystycznych - wyrażała swoja opinię. - Warto takie zdolności w sobie odkryć i rozwijać. - Mnie pasjonuje taniec, ale nie zaniedbuję też nauki.

Lista uczniów, którym przyznano nagrody Talenty Świętokrzyskie 2021 rok

1. Bartosz Chudzicki– uczeń Liceum Ogólnokształcącego imienia Juliusza Słowackiego w Kielcach, laureat wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów wokalnych, w tym 20 Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca Muszelki Wigier w Suwałkach, 20 Międzynarodowego Festiwalu Piosenkarzy Dziecięcych i Młodzieżowych imienia Henryka Morysa w Kielcach, 15 Ogólnopolskiego Festiwalu Laureatów Festiwali Piosenki Laur, Ogólnopolskiego Festiwalu Dźwięki Wolności Gdynia.

2. Gabriela Chrząszcz – uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych imienia Ludomira Różyckiego w Kielcach, laureatka wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów instrumentów dętych, festiwali obojowych np. III Pomorskiego Festiwalu Obojowego w Gdyni, III Międzynarodowego Konkursu Młodych Utalentowanych Muzyków „Nowe Gwiazdy” w Paryżu, Międzynarodowego Konkursu Muzycznego „Fanfary Lwowa 2021” we Lwowie, I Ogólnopolskiego Konkursu Obojowego w Krakowie, X Ogólnopolskiego Konkursu Centrum Edukacji Artystycznej „Instrumenty Dęte- Chełmno 2019”.

3. Natalia Głuc– absolwentka Szkoły Podstawowej numer 2 w Pińczowie imienia Jana Pawła II, laureatka Mistrzostw Polski dwóch federacji: IDO oraz WADF w salsie, Mistrzostw Polski WADF Grand Prix w kategorii salsa solo w Parzniewie, Krajowych Mistrzostw IDO w kategorii salsa duet w Ossie, Mistrzostw Polski WADF w kategorii salsa solo w Bydgoszczy, Mistrzostwa Europy WADF Grand Prix w kategorii salsa duet w Szczecinie, Krajowych Mistrzostw IDO w kategorii salsa duet w Przemyślu.

4. Kacper Janus –uczeń II Liceum Ogólnokształcącego imienia Stanisława Staszica w Starachowicach, laureat 62 Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym oraz finalista dwóch olimpiad przedmiotowych z historii oraz bezpieczeństwie i obronności.

5. Marika Kowalska – absolwentka Szkoły Podstawowej numer 7 imienia Partyzantów Ziemi Kieleckiej w Kielcach, laureatka wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów wokalnych między innymi Międzynarodowego Festivalu „Golden Voice International Contest” na Malcie, Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Złoty Klucz Wiolinowy” w Częstochowie, 3. Ogólnopolskiego Integracyjnego Konkursu Piosenki „Tomaszowskie Lato”, 29. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki i Tańca „Majowa Nutka” w Częstochowie, 7 Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Kolędujemy razem” w Łodzi.

6. Łukasz Kunat –absolwent Technikum w Zespole Szkół imienia Oddziału Partyzanckiego Armii Krajowej „Jędrusie” w Połańcu, laureat Ogólnopolskiego Konkursu „Młody Wynalazca 2021” w Katowicach, zdobywca złotego medalu podczas Global Young Scientisc Challenge 2021 w Indiach oraz Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTRAG w Katowicach, finalista Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości w Warszawie.

7. Mikołaj Lech – uczeń Technikum w Zespole Szkół imienia Oddziału Partyzanckiego Armii Krajowej "Jędrusie" w Połańcu, laureat Ogólnopolskiego Konkursu „Młody Wynalazca 2021” w Katowicach, Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości w Warszawie, zdobywca złotego medalu podczas Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTRAG w Katowicach oraz finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektronicznej i Elektrycznej w Krakowie.

8. Patryk Łodkowski– uczeń Technikum w Zespole Szkół imienia Oddziału Partyzanckiego Armii Krajowej "Jędrusie" w Połańcu, laureat Ogólnopolskiego Konkursu „Młody Wynalazca 2021” w Katowicach, Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości w Warszawie, zdobywca złotego medalu podczas Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTRAG w Katowicach oraz finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektronicznej i Elektrycznej w Krakowie.

9. Oliwia Paliwoda– absolwentka Szkoły Podstawowej imienia Kornela Makuszyńskiego w Morawicy, finalistka Ogólnopolskiej
Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla szkół podstawowych 2021, laureatka 20. Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "O Pióro Stefana" 2020, laureatka kilkunastu turniejów tanecznych m.in. 23 Ogólnopolskich Konfrontacji Tanecznych w Małogoszczu 2017 r. w kat. Show Dance, 5. Otwartego Turnieju Tańca kategoria „ Inne formy w Pińczowie 2017 r.”, 15 Ogólnopolskich Spotkań Tanecznych SPONTAN w kategorii. Taniec jazzowy 2018 r., 13. Ogólnopolskiego Festiwalu Tanecznego "Róża 2019".

10. Kamil Skałbania –absolwent Technikum w Zespole Szkół imienia Oddziału Partyzanckiego Armii Krajowej "Jędrusie" w Połańcu, laureat Ogólnopolskiego Konkursu „Młody Wynalazca 2021" w Katowicach, zdobywca złotego medalu podczas Global Young Scientisc Challenge 2021 w Indiach oraz Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTRAG w Katowicach.

11. Olga Szaruga -uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wiślicy, laureatka Mistrzostw Polski dwóch federacji: IDO oraz WADF w salsie, Mistrzostw Polski WADF Grand Prix w kategorii salsa solo w Parzniewie, Krajowcy Mistrzostw IDO w kategorii salsa duet w Ossie, Mistrzostw Polski WADF w kategorii salsa solo w Bydgoszczy, Mistrzostwa Europy WADF Grand Prix w kategorii salsa duet w Szczecinie, Krajowych Mistrzostw IDO w kategorii salsa duet w Przemyślu.

12. Zuzanna Ślęzak –absolwentka 1. Liceum Ogólnokształcącego imienia Władysława Sikorskiego we Włoszczowie, laureatka Ogólnopolskiej Olimpiady „O diamentowy Indeks AGH” z przedmiotów matematyka i fizyka, laureatka Ogólnopolskiego Konkursu „O złoty indeks Politechniki Śląskiej” w dziedzinie fizyki, w 2021 roku znalazła się w gronie 26 najwybitniejszych maturzystów w kraju Ogólnopolskiego Projektu „Matura na 100 procent”.

13. Jacek Waszka –uczeń Liceum Ogólnokształcącego numer 1 w Starachowicach, laureat 2. Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego Juniorów, finalista 14. Olimpiady Informatycznej Juniorów 2020, twórca gier, stron internetowych oraz programów.

14. Anna Ziętarska– absolwentka Liceum Ogólnokształcącego imienia księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego w Staszowie, finalistka 49. Olimpiady Biologicznej, dwukrotna finalistka Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

Stypendium Talenty Świętokrzyskie 2021 otrzymali:

Jakub Jaworski - student Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego imienia Kazimierza Pułaskiego w Radomiu

Piotr Jaworski – doktorant Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach

Przemysław Religa – student Akademii Muzycznej imienia Karola Szymanowskiego w Katowicach

Wcześniej listę talentów zatwierdził zarząd województwa Talenty Świętokrzyskie przyznane - niektórzy zdobyli blisko cztery tysiące złotych! Zobaczcie pełną listę laureatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

kup najtaniej

OnePlus

OnePlus 10T 5G 16/256GB Czarny

3 381,33 zł

kup najtaniej

Apple

Apple iPhone 12 Pro 128GB Grafitowy Graphite

4 149,00 zł

kup najtaniej

Xiaomi

Xiaomi 12 5G 8/128GB Szary

2 499,00 zł

kup najtaniej

Apple

Apple iPhone 13 Pro Max 128GB Mocny Grafit

5 569,00 zł

kup najtaniej

Apple

Apple iPhone 13 Mini 128GB Alpejska zieleń

3 290,00 zł

kup najtaniej

Motorola

Motorola G62 4/128GB Szary

895,00 zł
Materiały promocyjne partnera

Nocna bitwa nad Dnieprem. Batalion Terror stoczył bój z Rosjanami

Materiał oryginalny: Wręczono Talenty Świętokrzyskie dla najlepszych uczniów i stypendia dla wyróżniających się studentów w świętokrzyskim. Zobaczcie zdjęcia - Echo Dnia Świętokrzyskie

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie
Dodaj ogłoszenie