Wróciła skuteczność. Glinik Gorlice - Juventa Perfopol Starachowice 2:3

dor
Piłkarze Juventy Perfopol Starachowice, mimo że zagrali bez czterech podstawowych zawodników, odnieśli pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej.

Arkadiusz Bilski, trener Juventy Perfopol:

- Jestem zadowolony z wyniku i częściowo z gry. Cieszy mnie, że wróciła skuteczność, Darek i Tomek z przodu prezentowali się solidnie. Z meczu na mecz powinno być jeszcze lepiej.

Przed tygodniem podopieczni trenera Arkadiusza Bilskiego bezbramkowo zremisowali z Wierną Małogoszcz. W sobotę wygrali w Gorlicach 3:2, mimo że zagrali bez Macieja Pastuszki, Grzegorza Tobiszewskiego, Łukasza Gruszczyńskiego i Marcina Dudka.

Starachowiczanie pierwsi stracili bramkę, ale po kilkudziesięciu sekundach odrobili straty, a kilka minut później wyszli na prowadzenie. Pierwszego gola strzałem po ziemi strzelił Karol Kopeć, na 2:1 - po podaniu Dariusza Anduły - podwyższył Tomasz Wójcik. Trzecią bramkę w 65 minucie zdobył Anduła, który otrzymał podanie od Przemysława Ryńskiego. Gospodarze uzyskali kontaktowe trafienie z rzutu karnego, ale na więcej w tym dniu nie było ich stać.