MKTG SR - pasek na kartach artykułów

WSEiP kusi ofertą zagranicznych praktyk i studiów

Redakcja
Hotel w malowniczo położonym miejscu, w jednym ze śródziemnomorskich krajów. Wypoczynek i nauka jednocześnie. W takich warunkach mogą odbywać praktyki studenci kierunku Turystyka i Rekreacja Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa w Kielcach.

Staże, praktyki, obozy

Staże, praktyki, obozy

Studenci Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa w Kielcach mogą korzystać z wielu możliwości zdobywania wiedzy. Już jutro studenci fizjoterapii zaczynają obóz letni w Żywcu. Program obozu: 1. turystyka górska w Beskidzie Żywieckim i Śląskim (do wyboru, zależnie od warunków atmosferycznych - Skrzyczne, Pilsko, Babia Góra, Góra Żar); 2. zajęcia w hali sportowej (między innymi gry sportowe, gry i zabawy ruchowe, prowadzenia fragmentów zajęć muzyczno-ruchowych, rozgrzewek, rozruchów porannych, zajęć wzmacniających poszczególne partie mięśniowe); 3. zajęcia samoobrony; 4. umiejętność korzystania z siłowni, programowanie zajęć siłowych dla różnych grup ćwiczebnych; 5. kajakarstwo, pływanie w wodach otwartych (jeżeli pozwolą warunki pogodowe); 6. zajęcia teoretyczne z zakresu turystyki, kształtowania umiejętności ruchowych, organizacji zajęć terenowych, itp. 7. zajęcia praktyczne z zakresu kształtowania umiejętności ruchowych, w tym prowadzenie fragmentów zajęć różnych dyscyplin sportowych; 8. zajęcia według inwencji studentów.

- Studenci mają obowiązek odbyć praktyki w czasie trzech lat studiów. Dla studentów studiów dziennych jest to jest sześć tygodni, zaś w przypadku studentów studiów zaocznych cztery tygodnie - mówi Ewa Cieślik, referent do spraw praktyk Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa w Kielcach.

UCZENIE SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE

Dlaczego więc nie połączyć przyjemnego z pożytecznym i nie odbyć praktyk za granicą? Taką możliwość daje swoim studentom Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa w Kielcach. - Studenci z kierunku Turystyka i Rekreacja mają szansę wyjechać raz w czasie studiów na praktyki zagraniczne z programu Erasmus - wyjaśnia Ewa Cieślik. - Kierunek ten ma podpisane umowy z ośrodkami leżącymi w basenie Morza Śródziemnego. Obecnie siedmiu naszych studentów odbywa trzymiesięczne praktyki w hotelu na Rodos.

Nowe miejsce praktyk

Nowe miejsce praktyk

Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa w Kielcach cały czas powiększa zakres swoich kontaktów, na czym zyskują sami studenci. Niedawno uczelnia podpisała umowę z zarządem uzdrowiska Teplice w zachodnich Czechach, gdzie praktyki wakacyjne będą mogli odbywać studenci fizjoterapii.

Erasmus jest to program dla uczelni, ich studentów i pracowników, który wspiera międzynarodową współpracę szkół wyższych, umożliwia wyjazdy studentów za granicę na część studiów i praktykę. Polska bierze udział w programie Erasmus od roku 1998/99. W latach 1995-2006 Erasmus wchodził w skład wspólnotowego programu Socrates, a od roku akademickiego 2007/2008 jest częścią programu "Uczenie się przez całe życie" (LLP - The Lifelong Learning Programme), którego celem jest przede wszystkim podnoszenie jakości i atrakcyjności kształcenia oraz ułatwianie międzynarodowej współpracy i wymiany w dziedzinie edukacji.

NIE WYSTARCZY CHCIEĆ

- Nasza uczelnia posiada "rozszerzoną" Kartę Erasmusa, wydawaną przez Komisję Europejską. Pozwala nie tylko na wymianę studentów, ale również na dofinansowanie ze środków programu Erazmus w kwocie do 600 euro miesięcznie - zaznacza Ewa Cieślik. - Upoważnia nas do wymiany studentów, kadry naukowej oraz pracowników administracji, jak również do uczestniczenia w projektach wielostronnych. Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa w Kielcach ma podpisane umowy z dziewięcioma uczelniami partnerskimi, z takich krajów jak Niemcy, Łotwa, Czechy, Słowenia, Norwegia, Hiszpania, Dania, Litwa. Poza tym, jeśli studenci znajdą instytucję zainteresowaną przyjęciem na praktyki, która zechce z nami nawiązać współpracę, chętnie ją podejmiemy.

Ale chcieć studiować za granicą, albo wyjechać na praktyki to za mało. Kandydat musi spełniać określone wymogi: zaliczyć przynajmniej pierwszy rok studiów, mieć odpowiednio wysoką średnią ocen, dobrze wykazać się działalnością na uczelni: w kołach naukowych, bądź uczestniczeniem w konferencjach naukowych. Istotną sprawą jest znajomość języka angielskiego na odpowiednim poziomie, bądź języka narodowego kraju, do którego wyjeżdża.

CORAZ SZERSZA OFERTA

- Nie przez przypadek stosujemy takie kryteria selekcji. Musimy mieć pewność, że nasz student poradzi sobie na uczelni lub na praktykach - zaznacza Ewa Cieślik.
Warto starać się sprostać wszystkim wymaganiom. - Odbyte praktyki za granicą czy studia to dla przyszłego pracodawcy cenna informacja. Jeśli ktoś dał sobie radę podczas takiego wyjazdu, to jak najlepiej świadczy o nim, ale także o jego znajomości języka.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie