MKTG SR - pasek na kartach artykułów

WSEiP najlepszą z niepublicznych

Redakcja
Rektor Tadeusz Dziekan i kanclerz Andrzej Mroczek cieszą się, że Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa jest w czołówce zestawienia niepublicznych uczelni magisterskich w kraju i zdradzają, że ich ambicją jest, by uczelnia ta znalazła się w pierwszej dziesiątce rankingu.
Rektor Tadeusz Dziekan i kanclerz Andrzej Mroczek cieszą się, że Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa jest w czołówce zestawienia niepublicznych uczelni magisterskich w kraju i zdradzają, że ich ambicją jest, by uczelnia ta znalazła się w pierwszej dziesiątce rankingu. A. Piekarski
Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa w Kielcach najwyżej ocenianą magisterską uczelnią niepubliczną w regionie.

Istnieje 10 lat, oferuje 12 atrakcyjnych kierunków, opuściło ją już ponad 15 tysięcy absolwentów, a kadra naukowa i baza lokalowa zyskują wysokie noty. - Chcemy się znaleźć w pierwszej dziesiątce - zapowiada rektor Tadeusz Dziekan.

- Ranking dziennika "Rzeczpospolita" i miesięcznika "Perspektywy" pokazuje, jak wygląda polskie szkolnictwo wyższe - mówi Andrzej Mroczek, kanclerz Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa imienia profesora Edwarda Lipińskiego w Kielcach. - Jak w soczewce jest w nim skupiony obraz najlepszych uczelni.

OBRONIONA POZYCJA

Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa imienia profesora Edwarda Lipińskiego w Kielcach znalazła się na 17 miejscu wśród niepublicznych uczelni magisterskich.

- To wysoka lokata - mówi rektor Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa w Kielcach Tadeusz Dziekan. - W Polsce jest ponad 300 wyższych uczelni niepublicznych. Nasza już od kilku lat utrzymuje się na szczycie, i to na podobnym miejscu. Czołówka nam nie ucieka, cały czas w niej jesteśmy i to już jest znaczącym sukcesem.

Silne strony Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa to bardzo dobra baza lokalowa, znakomita kadra naukowa, bogata oferta kształcenia: 12 kierunków, w tym ekonomia i prawo.

- Warte odnotowania jest to, że wiele uczelni, które znalazły się w pierwszej dziesiątce, nie ma tak dobrych warunków, jak my. Bardzo wysoko została oceniona nasza kadra naukowa - podkreśla rektor Tadeusz Dziekan.
AMBITNE PLANY

Ale od wielu lat zajmowana pozycja w drugiej dziesiątce rankingu "Rzeczpospolitej" i "Perspektyw" to za mało. Ambicje władz Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa są o wiele większe. - Nasz plan jest taki, by w ciągu najbliższych dwóch, trzech lat znaleźć się w pierwszej dziesiątce zestawienia - zapowiada Tadeusz Dziekan. - Jest to możliwe, musimy jednak przedsięwziąć pewne wysiłki, by nasza uczelnia była jeszcze lepsza.
A najważniejsze zadanie to: - Uprawnienia do doktoryzowania - wskazuje kanclerz Andrzej Mroczek. - Dziś to podstawa. Uczelnie, które znalazły się w ścisłej czołówce, mają prawo do nadawania tytułu doktora. My niestety nie, a przez to, niezależnie od tego jak dobrą ofertą dysponujemy, zawsze będziemy ocenieni niżej.

Ranking szkół wyższych "Rzeczpospolitej i "Polityki" w tym roku powstał już po raz 10. Oceny uczelni są oparte o szczegółowe ankiety. Pod uwagę było branych aż 27 kryteriów. Ocenie została poddana kadra naukowa, jakość prowadzonych badań naukowych, różnorodność oferowanych kierunków, zasoby biblioteczne, ale także czy daną uczelnię chętnie wybierają olimpijczycy. Nad poprawnością wyników czuwa kapituła, której przewodzi profesor Marek Safian, były prezes Trybunału Konstytucyjnego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie