Wspaniała walka i aż 13 rekordów! Na Igrzyskach Polonijnych w Kielcach zakończyła się walka w pływaniu (video, zdjęcia)

Dorota KUŁAGA [email protected]
Dwudniowe zawody w pływaniu stały na wysokim poziomie. Padały najlepsze wyniki w historii igrzysk. Klasyfikację medalową pewnie wygrała Kanada.

Wiele bardzo dobrych wyników padło podczas poniedziałkowych zawodów pływackich. Znowu pierwszoplanową postacią był Justin Kiedrzyn z Kanady. W sumie na tej imprezie zdobył osiem złotych medali, w tym sześć indywidualnie i dwa w sztafecie oraz ustanowił sześć rekordów Igrzysk Polonijnych!

Drugi dzień rywalizacji na pływalni przy ulicy Kujawskiej również był ciekawy. Kibice dopisali, na piątkę spisali się też pływacy, którzy uzyskiwali wartościowe wyniki. - Myślę, że kilka osób z powodzeniem ścigałoby się w Polsce, i to w rywalizacji z naszymi najlepszymi zawodnikami - mówił trener Piotr Karpiński, który czuwał nad sprawnym przebiegiem zawodów pływackich.

BARDZO IM SIĘ TU PODOBA

Znowu bardzo dobrze wypadli Kanadyjczycy. Na podium stawały też dziewczęta z tego kraju - Marcelina Pitula, która między innymi zdobyła brązowy medal na 50 metrów stylem dowolnym w grupie 14-18 lat i Michelle Gajewski - wywalczyła "srebro" na 100 metrów stylem klasycznym w kategorii wiekowej 19-30 lat. - Bardzo nam się tu podoba, miasto jest super, atmosfera na pływalni też, aż chce się startować - mówiła Michelle Gajewski.

WYCZYN RODZINY KEMPÓW

Powody do radości mieli też wczoraj Antoni Niemczak ze Stanów Zjednoczonych, którego córka Zosia zdobywała złote medale i poprawiła dwa rekordy igrzysk oraz Andrzej Kempa z ekipy Austrii. - Z córką Natalią na tych zawodach zdobyliśmy sześć medali w pływaniu. Zrealizowaliśmy nasz cel, złamaliśmy barierę 50 medali. W sumie na Igrzyskach Polonijnych jako rodzina wywalczyliśmy 52 medale, ale na tym nie zamierzamy poprzestać. We wtorek syn Radek zaczyna starty w lekkiej atletyce, liczymy na kilka miejsc na podium, między innymi w skoku o tyczce i skoku wzwyż - mówił Andrzej Kempa.

WATERPOLISTA NA PODIUM

Zawodnicy z Niemiec też stawali na podium. - Ja mam już cztery złote medale w swojej grupie wiekowej, powyżej 60 lat - mówił Waldemar Krypciak, który pochodzi z Wrocławia, a obecnie mieszka w Monachium. Pływał w Ślęzie, grał w piłkę wodną w Śląsku Wrocław. Obecnie w Niemczech zajmuje się szkoleniem waterpolistów.