Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wspólna akcja w trzech województwach policjantów z Centralnego Biura Śledczego Policji w Kielcach i celników wymierzona w nielegalny hazard

Elżbieta Zemsta
Elżbieta Zemsta
W czasie akcji Centralnego Biura Śledczego Policji z Kielc w lokalach na terenie województw podkarpackiego i małopolskiego.
W czasie akcji Centralnego Biura Śledczego Policji z Kielc w lokalach na terenie województw podkarpackiego i małopolskiego. CBŚP
Funkcjonariusze kieleckiego Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z celnikami rozpracowują zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie podejrzewani są o organizowanie nielegalnego hazardu w kilkudziesięciu lokalach na terenie województwa świętokrzyskiego, podkarpackiego i małopolskiego. W czasie ostatnich działań zatrzymano pięć osób, a w ogóle w sprawie jest aż 42 podejrzanych.

Pierwsze zatrzymania w sprawie nielegalnego hazardu w 2019 roku

Połączone siły kieleckich policjantów z Centralnego Biura Śledczego Policji oraz świętokrzyskich i podkarpackich celników po raz kolejny zakończyły się zatrzymaniami w sprawie dotyczącej przestępstw skarbowych. Śledztwo w tym zakresie prowadzone jest pod nadzorem krakowskiej Prokuratury Regionalnej. Pierwsze zatrzymania, o których informowało "Echo Dnia" miały miejsce w 2019 roku. Na terenie Podkarpacia, zabezpieczono wówczas ponad 60 automatów do gier oraz znajdujące się w nich pieniądze.
Natomiast na terenie Świętokrzyskiego dzięki współpracy funkcjonariuszy CBŚP i świętokrzyskich celników zabezpieczono 158 automatów do gier i również przejęto gotówkę z urządzeń. Zatrzymano 12 osób, którym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i oszustwa skarbowe.

W listopadzie 2022 roku podczas kolejnej wspólnej funkcjonariuszy kieleckiego Centralnego Biura Śledczego Policji oraz celników zatrzymano pięć osób z województwa małopolskiego i podkarpackiego. -

W Prokuraturze Regionalnej w Krakowie przedstawiono im zarzuty popełniania przestępstw karnych skarbowych i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej

– informowało Centralne Biuro Śledcze Policji w komunikacie dla mediów.

Za zarzucone czyny podejrzanym grozić może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymano już 42 podejrzanych

Według ustaleń śledztwa grupa miała działać od 2015 roku.

- Od początku prowadzonej sprawy funkcjonariusze zamykali kolejne punkty gier hazardowych. W trakcie przeprowadzonych kontroli funkcjonariusze przejęli ponad 300 automatów wartych ponad 1,5 mln zł. Łącznie w śledztwie występuje 42 podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

– informują służby prasowa Centralnego Biura Śledczego Policji oddział w Kielcach.

Warto przypomnieć, że za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary administracyjne w wysokości 100 tys. zł za jeden automat.

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie