Wszyscy spisali się na medal – udany występ karateków Skarżyskiego Klubu Sportów Walki w Sosnowcu [ZDJĘCIA]

Paweł Wełpa
Paweł Wełpa
Z szesnastoma medalami wrócili karatecy SKSW Skarżysko-Kamienna z turnieju Tournament Sosnowiec Cup 2019. Wygrali też drużynowo.

Po udanym występie w Katowicach kilka tygodni temu, był to kolejny udany występ na Śląsku dla karateków ze Skarżyska-Kamiennej, ponieważ każdy stanął na podium. Zdobyli w sumie 16 medali w tym 9 złotych, 5 srebrnych i 2 brązowe.

Ponadto Skarżyski Klub Sportów Walki zdobył pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej, a Albert Malik został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju – zdobył złoto w rywalizacji kata i złoto w rywalizacji kumite.

– Można powiedzieć, że moi zawodnicy spisali się na medal. Wszyscy zdobyli medale, więc jestem bardzo szczęśliwy – powiedział trener Zbigniew Zaborski, który niedawno zdobył 4 Dan.

Dorobek medalowy SKSW:

Złoty medal kata: Albert Malik

Brązowy medal w kata: Oliwia Fornal

Złote medale w kumite: Albert Malik, Nikola Pieniążek, Zuzanna Wiśniewska, Aleksandra Domagała, Julia Domagała, Oliwia Fornal, Wiktoria Aleksandrowicz.

Srebrne medale w kumite: Borys Świerczyński, Wiktoria Sokół, Świerczyńska Maja, Szymon Zych, Wiktor Janus.

Brązowe medale w kumite: Nadia Pieniążek, Krystian Żmijewski.

Za tydzień karatecy SKSW wystartują w Radomsku na turnieju Randori Cup 2019.