Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wszystkich Świętych. Kwesta na cmentarzu w Opatowie. Zobacz zdjęcia

mko
Na cmentarzu parafialnym w Opatowie po raz kolejny odbyła się kwesta, zorganizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Opatowskiej. Cieszyła się ona, jak co roku, dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców miasta i okolic, którzy chętnie wspomagali szczytny cel, jakim jest ratowanie, zabezpieczanie i renowacja zabytkowych, często XIX-wiecznych pomników nagrobnych na miejscowej nekropolii. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć nadesłanych przez Zbigniewa Zybałę oraz Andrzeja Klimonta, opatowian, którzy w dzień Wszystkich Świętych wybrali się na cmentarz. Przypomnijmy, z pieniędzy, zebranych dotychczas zabezpieczono i odrestaurowano między innymi najstarszą na cmentarzu płytę nagrobną kantora opatowskiej kolegiaty Grudzińskiego z 1802 roku, grób bardzo zasłużonego dla miasta Seweryna Horodyskiego, przy którym umieszczono tablicę informacyjną o postaci tego działacza społecznego, grób rodziny Gano, z której pochodził urodzony w Opatowie generał Stanisław Gano, figurę nagrobną Józefa Korytyńskiego, uczestnika powstania listopadowego i jego rodziny, grób Ludwika Bukowieckiego, miejscowego lekarza, uczestnika powstania styczniowego, dwa nagrobki prawosławne – osób, pochodzących z Rosji, a mieszkających w Opatowie w czasie zaborów.Kwota zebrana w Opatowie na kweście Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Opatowskiej: 8 tys. 680 złotych 19 groszy oraz 2 funty brytyjskie i 20 pensów.
Na cmentarzu parafialnym w Opatowie po raz kolejny odbyła się kwesta, zorganizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Opatowskiej. Cieszyła się ona, jak co roku, dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców miasta i okolic, którzy chętnie wspomagali szczytny cel, jakim jest ratowanie, zabezpieczanie i renowacja zabytkowych, często XIX-wiecznych pomników nagrobnych na miejscowej nekropolii. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć nadesłanych przez Zbigniewa Zybałę oraz Andrzeja Klimonta, opatowian, którzy w dzień Wszystkich Świętych wybrali się na cmentarz. Przypomnijmy, z pieniędzy, zebranych dotychczas zabezpieczono i odrestaurowano między innymi najstarszą na cmentarzu płytę nagrobną kantora opatowskiej kolegiaty Grudzińskiego z 1802 roku, grób bardzo zasłużonego dla miasta Seweryna Horodyskiego, przy którym umieszczono tablicę informacyjną o postaci tego działacza społecznego, grób rodziny Gano, z której pochodził urodzony w Opatowie generał Stanisław Gano, figurę nagrobną Józefa Korytyńskiego, uczestnika powstania listopadowego i jego rodziny, grób Ludwika Bukowieckiego, miejscowego lekarza, uczestnika powstania styczniowego, dwa nagrobki prawosławne – osób, pochodzących z Rosji, a mieszkających w Opatowie w czasie zaborów.Kwota zebrana w Opatowie na kweście Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Opatowskiej: 8 tys. 680 złotych 19 groszy oraz 2 funty brytyjskie i 20 pensów. Zbigniew Zybała

Na cmentarzu parafialnym w Opatowie po raz kolejny odbyła się kwesta, zorganizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Opatowskiej. Cieszyła się ona, jak co roku, dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców miasta i okolic, którzy chętnie wspomagali szczytny cel, jakim jest ratowanie, zabezpieczanie i renowacja zabytkowych, często XIX-wiecznych pomników nagrobnych na miejscowej nekropolii.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć nadesłanych przez Zbigniewa Zybałę oraz Andrzeja Klimonta, opatowian, którzy w dzień Wszystkich Świętych wybrali się na cmentarz.

Przypomnijmy, z pieniędzy, zebranych dotychczas zabezpieczono i odrestaurowano między innymi najstarszą na cmentarzu płytę nagrobną kantora opatowskiej kolegiaty Grudzińskiego z 1802 roku, grób bardzo zasłużonego dla miasta Seweryna Horodyskiego, przy którym umieszczono tablicę informacyjną o postaci tego działacza społecznego, grób rodziny Gano, z której pochodził urodzony w Opatowie generał Stanisław Gano, figurę nagrobną Józefa Korytyńskiego, uczestnika powstania listopadowego i jego rodziny, grób Ludwika Bukowieckiego, miejscowego lekarza, uczestnika powstania styczniowego, dwa nagrobki prawosławne – osób, pochodzących z Rosji, a mieszkających w Opatowie w czasie zaborów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie