Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wyborne wędliny z "babcinej kuchni" - nowa masarnia w Komorowie [ZDJĘCIA]

Adam Ligiecki
Marzena i Łukasz Kierasowie - na zdjęciu z młodszym synem - są właścicielami nowej masarni w Komorowie.
Marzena i Łukasz Kierasowie - na zdjęciu z młodszym synem - są właścicielami nowej masarni w Komorowie. Archiwum prywatne
"Od pola do stołu - Mięso i wędliny z własnej hodowli": tak prezentuje się Gospodarstwo Rolne Marzena i Łukasz Kieras w Komorowie, w gminie Pacanów. Młodzi rolnicy otwarli - na bazie istniejącej chlewni - zakład produkcji naturalnych wyrobów masarniczych.

W uroczystości otwarcia wzięli udział zaproszeni goście - z burmistrzem Wiesławem Skopem i przewodniczącym Rady Miejskiej w Pacanowie Arturem Czubem na czele. Przybył także prezes Kapituły Agroligi Wojciech Pysiak z małżonką, służący od lat pomocą i przyjaźnią młodym przedsiębiorcom z Komorowa.

Było oficjalne otwarcie masarni - gratulacje, kwiaty i życzenia, obiekt został też poświęcony. Potem towarzyskie spotkanie pod namiotem, zaś do wspólnej biesiady przygrywała znana i lubiana Kapela Nadwiślanie.

Pomysł na taki kierunek rozwoju swojego gospodarstwa państwo Kierasowie podjęli przed trzema laty. Impulsem była ówczesna sytuacja na polskim rynku.

- W tamtym okresie czasu niskie ceny sprzedaży trzody chlewnej oraz brak stabilności rynku determinowały rozwój gałęzi przetwórczej, umożliwiającej wyeliminowanie kosztów pośredników sprzedaży. A co za tym idzie, zmniejszenie kosztów produkcji własnego wyrobu - mówi Łukasz Kieras, który prowadzi gospodarstwo od 18 roku życia. Jego żona, pani Marzena, jest zaangażowana w pracę i rozwój rodzinnego interesu od 15 lat.

Kierasowie skorzystali z dofinansowania z funduszy Unii Europejskiej. Otrzymali 300 tysięcy złotych, co było warunkiem rozpoczęcia inwestycji. Potem otrzymywali kolejno pozwolenia na budowę. Dzisiaj nowoczesna masarnia - na bazie własnej chlewni - już pracuje. Znajduje się tu także sklep, mają również punkty sprzedaży w Busku-Zdroju.

W ofercie znajdują się jedynie wędliny i mięsa wytwarzane w sposób naturalny, znany dziadkom i pradziadkom. Prosto "z babcinej kuchni" - bez chemicznych ulepszaczy smaku, przedłużaczy ważności spożycia. Wyborne swojskie kiełbasy, salceson, pasztet, kaszanka, szynki, balerony pieczone i wędzone - to klucz do sukcesów rodzinnej firmy z Komorowa.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Te imiona kiedyś były obciachem, a teraz biją rekordy popularności




Najpiękniejsze polskie cheerleaderki. Zdjęcia


Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy



10 najdłuższych małżeństw w świecie show-biznesu



Wille i pałace najbogatszych Polaków. Zobacz, jak mieszkają



Te kraje omijaj szerokim łukiem! Zobacz ranking



Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?


ZOBACZ TAKŻE: Flesz – pszczoły wymierają grozi nam głód
v1">
Źródło: vivi24

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie