MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory 2024. Dariusz Miernik, nowy burmistrz Suchedniowa bez tajemnic. Uwielbia rower, wycieczki, interesuje się architekturą

Anna Gwóźdź
Anna Gwóźdź
Zobaczcie co opowiedział nam o sobie Dariusz Miernik, kandydat na burmistrza Suchedniowa. Więcej jego zdjęć w galerii
Zobaczcie co opowiedział nam o sobie Dariusz Miernik, kandydat na burmistrza Suchedniowa. Więcej jego zdjęć w galerii archiwum
Wybory samorządowe odbyły się 7 kwietnia 2024 roku - pierwsza tura, 21 kwietnia - druga tura. Na echodnia.eu. prezentujemy zwycięzców wyborów na prezydentów, burmistrzów, wójtów każdego miasta i gminy w regionie. Dziś Dariusz Miernik, nowy burmistrz Suchedniowa.

Dariusz Miernik, nowy burmistrza Suchedniowa bez tajemnic

Dariusz Miernik przez ostatnie 9 lat pełnił funkcję zastępcy burmistrza Suchedniowa. Teraz postanowił spróbować swoich sił w wyścigu o najważniejsze stanowisko w gminie, o fotel burmistrza miasta i gminy Suchedniów. Startował z Komitetu Wyborczego Wyborców Naturalnie w Przyszłość. Wygrał w drugiej turze uzyskując - 1988 głosów, 51,01%, Pokonał Michała Gałczyńskiego - 1909 głosów, 48,99 %.

Dariusz Miernik prywatnie

Dariusz Miernik ma 56 lat, mieszka w Suchedniowie. Ma wykształcenie wyższe techniczne z zakresu gospodarki i zarządzania nieruchomościami, a także studia podyplomowe w zakresie urbanistyki i gospodarki przestrzennej, postępowania w administracji publicznej, zarządzania infrastrukturą lotniskową oraz zarządzania nieruchomościami. Obecnie kończy studia MBA (Master of Business Administration).

Interesuje się architekturą. Stara się spełniać wolny czas aktywnie, dużo jeżdżąc na rowerze. Położenie Suchedniowa w otoczeniu lasów sprawia, że nie brakuje ciekawych miejsc do odwiedzenia - rezerwaty przyrody Kamień Michnowski, Świnia Góra, Dalejów czy źródełko Burzący Stok.

Pasjonuje się podróżami odwiedzając bliższe i dalsze zakątki globu. W zeszłym roku udało mu się zwiedzić 6 krajów: Kubę, Rumunię, Albanię, Czarnogórę, Chorwację oraz Bośnię i Hercegowinę. Podróżuje z żoną oraz grupą przyjaciół, których poznał 9 lat temu podczas jednej z wypraw.

Na co dzień stara się być blisko ludzi, biorąc udział w wydarzeniach sportowych i społeczno-kulturalnych odbywających się na terenie miasta i gminy. Chętnie poświęca swój wolny czas służąc pomocą i wsparciem tym, którzy tego potrzebują. Kandydat jeździ hyundaiem ix35.

- Chcę nadal działać na rzecz mieszkańców. Dzięki zdobytemu doświadczeniu dostrzegam wiele możliwości rozwoju miasta i gminy Suchedniów. Moje credo brzmi: Jestem dla Was – Suchedniów mam w sercu - opowiada Dariusz Miernik.

Zobaczcie zdjęcia , te z chwil prywatnych i zawodowych:

Dariusz Miernik działalność

Dariusz Miernik rozpoczął pracę w 1992 roku właśnie w Urzędzie Miasta i Gminy w Suchedniowie jako kierownik Wydziału Budownictwa. Następnie, od 2011 roku pracował w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach jako główny specjalista w Departamencie Infrastruktury. W 2014 objął funkcję zastępcy burmistrz Suchedniowa i pełni ją do chwili obecnej.

Kandydata posiada też przygotowanie do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie jako projektant i kierownik budowy oraz do wykonywania zawodu urbanisty i zarządcy nieruchomości. Jest także członkiem Świętokrzyskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

Działa w Towarzystwie Przyjaciół Suchedniowa organizując coroczną kwestę, z której środki przeznaczone są na renowację zabytkowych nagrobków na miejscowym cmentarzu parafialnym. Pomagał w organizacji wszystkich edycji Biegu o Puchar Kruka – wydarzeniu łączącym sportową rywalizację z atmosferą dobrej zabawy.

Zobaczcie jak prezentuje się Dariusz Miernik

Dariusz Miernik, nowy burmistrz Suchedniowa w kadencji 2024-2029, najważniejsze punkty programu

W swoim programie wyborczym Dariusz Miernik zapowiedział między innymi:

  • wyznaczenie terenów pod zabudowę wielorodzinną i inwestycyjnych
  • stworzenie targowiska miejskiego
  • zagospodarowanie terenu wokół zalewu w Suchedniowie
  • zagospodarowanie terenu po dawnej Szkole Podstawowej numer 1 przy ulicy Ogrodowej
  • rozbudowę przedszkola
  • modernizację oczyszczalni ścieków
  • budowę galerii przy ośrodku kultury "Kuźnica"
  • zablokowanie ewentualnego stworzenie składowiska odpadów na terenie kopalni "Baranów"

Dlaczego kandydował na burmistrza Suchedniowa? - To naturalna decyzja wynikająca z obranej ścieżki zawodowej. Z samorządem jestem związany od ponad 30 lat. Chcę być nadal blisko ludzi i zajmować się problemami mieszkańców. Dzięki zdobytemu doświadczeniu dostrzegam wiele możliwości rozwoju miasta i gminy Suchedniów - mówi Dariusz Miernik, kandydat na burmistrza Suchedniowa.

Zobaczcie zdjęcia Dariusza Miernika, te z chwil prywatnych i zawodowych:

Prezentacje kandydujących na stanowisko burmistrza Suchedniowa

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie