MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory 2024. Lech Łodej, burmistrz Kunowa bez tajemnic. jego pasją jest muzyka i gra na gitarze

Sandra Krakowiak
Sandra Krakowiak
Lech Łodej prywatnie. Jak jest, co lubi, jakie ma hobby - zobacz na kolejnych zdjęciach
Lech Łodej prywatnie. Jak jest, co lubi, jakie ma hobby - zobacz na kolejnych zdjęciach Lech Łodej archiwum prywatne
Wybory samorządowe odbyły się 7 kwietnia 2024 roku. Na echodnia.eu. prezentujemy zwycięzców wyborów na prezydentów, burmistrzów, wójtów każdego miasta i gminy w regionie. Dziś Lech Łodej, burmistrz Kunowa. który wygrał ostatnie wybory uzyskując 50,91 procent głosów.

Lech Łodej, burmistrz Kunowa bez tajemnic

Lech Łodej startował z Komitetu Wyborczego Wyborców Lecha Łodeja Gmina Dla Wszystkich. Kończy swoją drugą kadencję na stanowisku burmistrza i został wybrany na trzecią uzyskując 50,91 procent głosów. Minimalnie pokonał Beatę Kobiełkę, która miała 49,09 procent głosów. Jest na emeryturze a wcześniej pracował jako strażak w stopniu kapitana.

Lech Łodej prywatnie

Lech Łodej ma 63 lata. Pochodzi z Janika, w gminie Kunów. Urodził się 23 lipca 1961 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim. Szkołę podstawową ukończył w Janiku, następnie podjął naukę w Technikum Rolniczym w Bałtowie. Ma wykształcenie wyższe, ukończył Akademię Humanistyczną Aleksandra Gieysztora w Ciechanowie, Szkołę Chorążych Pożarnictwa w Krakowie, Akademię Finansów w Warszawie. Odskocznią od pracy zawodowej jest dla niego muzyka. - Od lat moją pasją jest gra na gitarze. Jest to dla mnie przyjemność, relaks, a także możliwość rozwoju kulturalnego – dodaje.

Partnerka życiowa Małgorzata, dwóch synów: Piotr - 39 lat, Michał - 27 lat, córka Julia - 17 lat.

Zobacz w galerii zdjęcia z życia burmistrza Kunowa Lecha Łodeja - prywatnego i służbowego

Lech Łodej działalność

Po maturze wybrał Szkołę Chorążych Pożarnictwa w Krakowie. Po jej ukończeniu został skierowany do pracy w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Później otrzymał przeniesienie do pracy w Krakowie. Założył rodzinę i powrócił w rodzinne strony gdzie podjął pracę w straży pożarnej w Starachowicach. Potem objął stanowisko komendanta zakładowej straży pożarnej w Fabryce Maszyn Rolniczych "Agromet" w Kunowie.

- Stopniowa likwidacja etatów, a później całego zakładu "Agromet" spowodowała, że poznałem "smak" bycia osobą bezrobotną. Ówczesna sytuacja na rynku pracy nie sprzyjała kontynuowaniu przeze mnie pracy w wyuczonym zawodzie. Okresowo podejmowałem się wykonywania różnych prac fizycznych. Nie widząc dla siebie możliwości rozwoju w rodzinnych stronach zdecydowałem się na wyjazd. Dostałem pracę w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim – mówi Lech Łodej.

W ramach współpracy z samorządem terytorialnym gminy Zakroczym w latach 2001-2004 pełnił społecznie funkcję Komendanta Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych.

Jest członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Janiku oraz Stowarzyszenia Ziemi Janickiej "Zgoda". Za dotychczasowe osiągnięcia zawodowe został wyróżniony odznaczeniem Ministra Spraw Wewnętrznych oraz medalem i krzyżem zasługi od Prezydentów Aleksandra Kwaśniewskiego, Lecha Kaczyńskiego i Andrzeja Dudy. Od stycznia 2014 roku jest emerytowanym oficerem służb mundurowych.

Zobacz w galerii zdjęcia z życia burmistrza Kunowa Lecha Łodeja - prywatnego i służbowego

Lech Łodej, burmistrza Kunowa w kadencji 2024-2029, najważniejsze punkty programu

- Przed nami kolejne wyzwania, społeczne oczekiwania i lokalne potrzeby, którym sprostać mogą zaangażowanie i fachowość burmistrz oraz rady gminy. Jesteśmy przygotowani i gotowi, by wziąć odpowiedzialność za kolejną kadencję. Otrzymaliśmy 10 milionów złotych, by wyremontować ulice Partyzantów i Ogrodową oraz staramy się o 3,5 miliona złotych na kompleksową rewitalizację zabytkowych ruin walcowni w Nietulisku Dużym, gdzie powstanie Muzeum „na świeżym powietrzu”. Kolejny milion przeznaczamy na remont kapliczki świętej Katarzyny, która jest najstarsza w Polsce. Eksponowaniu dziedzictwa i walorów krajobrazu posłużą zaplanowane Muzeum Ziemi Kunowskiej w dawnym spichlerzu, remont świątyni i bulwar przy moście na Kamiennej w samym Kunowie czy wieża widokowa wraz ze ścieżkami edukacyjnymi do wodospadu i na Górę Bukową - mówi Lech Łodej.

-Dla miłośników sztuki powstanie sala teatralno – kinowa przy Gminnym Centrum Kultury. Dla dzieci w wieku 1- 3 lat zostanie oddany do dyspozycji Klub Malucha, a dla seniorów Dom Pomocy Społecznej. Zaplanowaliśmy dokończenie oświetlenia ulicznego na terenie całej gminy. Ochronie środowiska posłuży projekt budowy przydomowych oczyszczalni ścieków w tej części gminy, gdzie ukształtowanie terenu utrudnia budowę tradycyjnej kanalizacji. Podobną rolę odegra fotowoltaika, w które wyposażymy budynku użyteczności publicznej: placówki oświatowe, strażnice Ochotniczej Straży Pożarnej, świetlice środowiskowe. Zadanie to zamierzamy zrealizować w ramach „klastra energetycznego” wraz z gminami znad Kamiennej, uważając, że współpraca jest najprostszą drogą rozwoju naszej gminy – gmina dla wszystkich – mówi Lech Łodej.

Zobacz w galerii zdjęcia z życia burmistrza Kunowa Lecha Łodeja - prywatnego i służbowego

Prezentacja wszystkich kandydatów na burmistrza Kunowa

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dzień Matki. Jak kobiety radzą sobie na rynku pracy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie