Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wybory 2024. Mariusz Brelski, kandydat na wójta Słupi Koneckiej bez tajemnic. Człowiek wielu pasji

Redakcja Polska Press
Redakcja Polska Press
Mariusz Brelski z rodziną. Więcej na kolejnych zdjęciach
Mariusz Brelski z rodziną. Więcej na kolejnych zdjęciach
Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia 2024 roku. Na echodnia.eu. prezentujemy kandydatów na prezydentów, burmistrzów, wójtów każdego miasta i gminy w regionie. Dziś przedstawiamy Mariusza Brelskiego, kandydata na wójta Słupi Koneckiej w zbliżających się wyborach.

Mariusz Brelski kandydatem na wójta Słupi Koneckiej

Mariusz Brelski ubiega się o fotel wójta Słupi Koneckiej startując z komitetu GPP 2024.

Mariusz Brelski prywatnie

Mariusz Brelski ma 46 lat. Urodził się 8 maja 1977 roku w Końskich. Dzieciństwo i okres szkoły podstawowej spędził w malowniczej miejscowości Przyłogi w Gminie Smyków w powiecie koneckim.

Szkoła Podstawowa ukształtowała we mnie cechy, które towarzyszą mi do dziś: otwartość na nowe rzeczy, ciągła nauka i współpraca z ludźmi. Zaangażowanie w harcerstwo, samorząd szkolny i gazetka szkolna „Na Luzie”, konkursy tematyczne na poziomie wojewódzkim otwierały mi oczy na sprawy, które działy się daleko po za szkolnym boiskiem i placem apelowym

- mówi.

Mariusz Brelski jest mężem Karoliny, nauczycielki języka angielskiego, tatą Heleny oraz 3 synów Krzysztofa, Bruna i Eliasza. Mieszkają w starej leśniczówce (która pełni funkcję również agroturystyki) w Lasocinie w Gminie Łopuszno. Uwielbia literaturę skandynawską, książki Waldemara Łysiaka i Andrzeja Sapkowskiego oraz filmy z Jamesem Bondem. Jeździ na rowerze a w wolne dni i weekendy zwiedza z rodziną różne część turystyczne Polski. Uwielbiają poznawać nowe miejsca, kuchnię i tradycję polskich regionów.

Kiedy czas pozwala…a jest to święto dla mnie i mojej rodziny to zakładam fartuch i robię pyszne placki ziemniaczane z nadzieniem warzywnym oraz naleśniki…ze wszystkim

- dodaje.

Ma 180 centymetrów wzrostu, waży około 95 kilogramów. Jest ciemnym blondynem.
Razem z żoną używają 2 samochodów: Mazda CX-5 oraz Mazda CX-9.

Zobacz w galerii zdjęcia Mariusza Brelskiego

Mariusz Brelski zainteresowania

Życie studenckie i naukowe a później rodzinne dzieliłem z pasją brania udziału w teleturniejach, które dostarczały mi rozrywki a przede wszystkim poszerzały mi wiedzę o świecie. "Wielka gra" ze Stanisławą Ryster, 3 krotny udział w "Jeden z dziesięciu" z prowadzącym Tadeuszem Sznukiem, „Randka w ciemno” z Tomaszem Kammelem czy „Najsłabsze Ogniwo” z Kazimierą Szczuką. To nie tylko przygoda i uczta intelektualna ale również praca ze stresem i umiejętność panowania nad ryzykiem.
- mówi

Mariusz Brelski Wykształcenie i kariera zawodowa

Ukończył szkołę średnią i zdał maturę w I Liceum Ogólnokształcącym imienia Komisji Edukacji Narodowej w Końskich. Studia magisterskie ukończył w Lublinie na wydziale politologii - specjalność samorząd i polityka lokalna Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Edukację kontynuował na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie gdzie ukończył Studia Podyplomowe zarówno z zakresu pozyskiwania i zarządzania środkami unijnymi jak i ewaluację. Bardzo ceni sobie ukończenie Szkoły Liderów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności jak i Podyplomowe Studia Zarządzania Oświatą. Ciągle podnosi swoje kompetencje a obecnie studiuje na Uniwersytecie Jagiellońskim na kierunku Retoryka i Wystąpienia Publiczne. Lubi języki obce i potrafi porozumiewać się w angielskim, niemieckim i norweskim.

Jak zaznacza, praca fizyczna nigdy nie była mu obca a wręcz traktuje ją jako zrównoważenie pracy urzędnika samorządowego. Grecja, Hiszpania, Niemcy to kierunki, gdzie w okresie przerwy miedzy studiami pracował na budowach czy w rolnictwie. 4 lata pracy na budowie w Norwegii dały mu możliwość z jednej strony nauki języka a z drugiej obserwacji jak wygląda życie polityczne, kultura pracy i stosunek do drugiego człowieka.

Prowadził zajęcia dla studentów i pracował na obecnej Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych imienia profesora Edwarda Lipińskiego w Kielcach oraz Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim. Pracował jako Dyrektor Biura Senatorskiego Adama Massalskiego, Koordynator Przedszkola „Moje Marzenie” w Pilczycy, Kierownik Placówki Terenowej KRUS we Włoszczowie, Kierownik w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach oraz Z-ca Dyrektora Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Kielcach.

Przez kilkanaście lat prowadził działalność gospodarczą w sektorze szkoleniowo-doradczym jeśli chodzi o podnoszenie kompetencji miękkich czy pozyskiwanie środków dla przedsiębiorców i organizacji pozarządowych.

Program wyborczy Mariusza Brelskiego

  • Dwie funkcje-jedna osoba. Połączenie w jednej osobie funkcji zastępcy wójta i sekretarza gminy
  • Budowa chodników przy drogach powiatowych min. przez Wólkę i Słupię.
  • Opracowanie wspólnie z Radą Gminy i mieszkańcami Gminnego Programu Rewitalizacji koniecznego do sięgania po środki zewnętrzne na rozwój infrastruktury.
  • Opracowanie Gminnego Zasobu Nieruchomości i planu jego wykorzystania na potrzeby współpracy z biznesem jak i budowę infrastruktury kulturalnej i społecznej.
  • Powstanie Gminnego Ośrodka Kultury oraz rozwój świetlic środowiskowych z zajęciami dodatkowymi dla dzieci i młodzieży oraz seniorów
  • Wspieranie organizacji pozarządowych oraz sołectw w pozyskiwaniu środków na rozwój społeczności lokalnej.
  • Powstanie Gminnego Żłobka.
  • Powołanie Młodzieżowej Rady Gminy oraz Rady Seniorów.
  • Opracowanie Strategii Rozwoju Turystyki w Gminie oraz wspieranie mieszkańców w pozyskiwaniu środków na rozwój infrastruktury turystycznej: agroturystyka, produkt lokalny, rękodzieło itp.
  • Przebudowa istniejącego targowiska gminnego z infrastrukturą towarzyszącą wraz z budową zadaszonej części handlowej na cele promocji lokalnych produktów i rolniczego handlu detalicznego.
  • Rewitalizacja dawnego budynku Szkoły Podstawowej w Mninie na potrzeby utworzenie na bazie istniejącej infrastruktury i terenów Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji z zapleczem sportowym, noclegowym i rekreacyjnym.
  • Gmina Słupia Konecka jako przestrzeń przyjazna rekreacji i wypoczynkowi. Pozyskiwanie i sprawne zarządzanie funduszami na ten cel.
  • Dokonanie Inwentaryzacji obiektów zabytkowych, miejsc kultu, pozostałości miejsc o historycznym znaczeniu na potrzeby rozwoju turystyki i opracowania publikacji.

Zobacz w galerii zdjęcia Mariusza Brelskiego

Oto wszyscy kandydaci na wójta Słupi Koneckiej w wyborach roku 2024

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Najlepsze atrakcje Krakowa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie