MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory 2024. Paweł Niedźwiedź, nowy burmistrz Sandomierza bez tajemnic. Górskie wędrówki i wyjątkowe spaghetti

Klaudia Tajs
Klaudia Tajs
Paweł Niedźwiedź, nowy burmistrz Sandomierza uwielbia górskie wędrówki. Więcej jego prywatnych zdjęć na kolejnych slajdach
Paweł Niedźwiedź, nowy burmistrz Sandomierza uwielbia górskie wędrówki. Więcej jego prywatnych zdjęć na kolejnych slajdach archiwum prywatne
Wybory samorządowe odbyły się 7 kwietnia 2024 roku - pierwsza tura i 21 kwietnia - druga tura. Na echodnia.eu. prezentujemy zwycięzców wyborów na prezydentów, burmistrzów, wójtów każdego miasta i gminy w regionie. Dziś Paweł Niedźwiedź, nowy burmistrza Sandomierza.

Paweł Niedźwiedź nowy burmistrza Sandomierza bez tajemnic

Paweł Niedźwiedź w mijającej kadencji wicestarosta sandomierski o fotel burmistrza Sandomierza walczył z własnego komitetu ale z poparciem Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wygra uzyskując w drugiej turze 56,06% głosów i pokonał urzędującego Marcina Marca - 43,94%.

Paweł Niedźwiedź prywatnie

Paweł Niedźwiedź w 2005 roku ukończył prawo na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Po studiach pracował w wydziale kontroli w Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Kielcach. Następnie przez dwa lata był zastępcą naczelnika wydziale geodezji w sandomierskim Starostwie Powiatowym.

W 2016 roku został sekretarzem w Starostwie Powiatowym w Sandomierzu. Od 2018 był wiceburmistrzem Sandomierza. Po rezygnacji ze stanowiska i objęciu mandatu radnego w Radzie Powiatu Sandomierskiego przez kilka miesięcy pracował w Urzędzie Gminy w Łoniowie. Zdał egzamin z aplikacji radcowskiej. Od lipca 2021 roku pełni funkcję wicestarosty sandomierskiego.

Ma 42 lata. Żona Anna, jest nauczycielką w tarnobrzeskim "Hetmanie". Córka Hanna, uczennicą Szkoły Podstawowej numer 4 w Sandomierzu. Posiada samochód: Opel Astra II rocznik 2006 i Subaru Forester IV rocznik 2013. Wzrost 190 centymetrów. Waga 87 kilogramów.

Zobacz galerię prywatnych zdjęć Pawła Niedźwiedzia, nowego burmistrza Sandomierza

Paweł Niedźwiedź o sobie

- Moje hobby to turystyka górska, dobra książka – przyznaje. Jest wielbicielem Joanny Chyłki, Remigiusza Mroza prozy Roberta Wegnera. W kuchni czuje się jak ryba w wodzie. Jego popisowe danie w kuchni, za którym przepada rodzina to spaghetti. Wierzę, że w 8 czerwca 1924 roku George Mallory i Andrew Irwine stanęli jako pierwsi na szczycie Mount Everest – mówi.

Paweł Niedźwiedź działalność

Paweł Niedźwiedź z Polskim Stronnictwem Ludowym związany jest od 2014 roku. W nadchodzących wyborach samorządowych wystartuje z Komitetu Wyborczego Wyborców „Przyszłość Sandomierza” z poparciem Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Paweł Niedźwiedź, nowy burmistrz Sandomierza w kadencji 2024-2029, najważniejsze punkty programu.

Podczas ogłaszania startu w wyborach roku 2024 Paweł Niedźwiedź mówił: - Kandyduję na burmistrza, bo chcę zmienić to miasto, chciałbym, aby to było miasto wygodne dla mieszkańców kompaktowe, czyli takie, którego mieszkańcy mają w promieniu 20 minut czy pieszo pół godziny dostęp do wszystkich usług – powiedział. - Widzę silną potrzebę usprawnienia działalności usług publicznych w naszym mieście.

Paweł Niedźwiedź - program dla miasta i gminy Sandomierz

Jednym z kluczowych punktów programu Pawła Niedźwiedzia to zmiany w sektorze infrastruktury. - Widzimy jak wyglądają u nas drogi, ich poprawa to danie nowego impulsu miastu – wylicza Paweł Niedźwiedź. - Chcę, by Sandomierz stał się miastem konkurencyjnym dla przedsiębiorców, którzy obecnie od nas uciekają. Mamy najwyższe stawki podatku od nieruchomości i środków transportu na terenie powiatu. Musimy stworzyć miejsca, gdzie powstaną nowe zakłady pracy i mieszkania.

Paweł Niedźwiedź stawia przed sobą ambitne plany, które obejmują szeroki zakres działań, począwszy od rewitalizacji przestrzeni publicznych, poprzez rozwój kulturalny, aż po inwestycje wspierające rozwój gospodarczy i poprawę warunków życia mieszkańców. Chce organizować sandomierskie wieczorki taneczne i muzyczne wieczory talentów na Rynku Starego Miasta. Uważa, że trzeba otworzyć w wieczory dla mieszkańców sale gimnastyczne i Orliki.

Oto najważniejsze punkty programu Pawła Niedźwiedzia dla Sandomierza na najbliższe lata:

  • 1. Przebudowa i remont dróg na terenie Sandomierza oraz skanalizowanie tych części miasta, gdzie nie ma kanalizacji
  • 2. Przywrócenie Budżet Obywatelskiego dla mieszkańców Sandomierza
  • 3. Budowa tanich mieszkań czynszowych, tworzenie nowych miejsc pracy
  • 4. Utworzenie Centrum Aktywizacji dla Seniorów i utworzenie wspólnie z Domem Pomocy Społecznej lokali wytchnieniowych
  • 5. Wprowadzenie bezpłatnej komunikacji w mieście
  • 6. Utworzenie plaży i kąpieliska przy Bulwarze nad Wisłą
  • 7. Przywrócenie otwartych basenów na ulicy Baczyńskiego. Rewitalizacja obiektów sportowych i rekreacyjnych na osiedlu przy ulicy Baczyńskiego i budowa boiska treningowego na osiedlu przy ulicy Milberta

Zobacz galerię prywatnych zdjęć Pawła Niedźwiedzia, nowego burmistrza Sandomierza

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Atak migranta na granicy. Ranny polski żołnierz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie