MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory 2024. Tadeusz Piekarski, wójt Secemina bez tajemnic. Lubi fotografię i sport

Marek Piórecki
Marek Piórecki
Tadeusz Piekarski (z tyłu) podczas rodzinnego wypadu... ciągnikiem. Więcej na kolejnych zdjęciach >>>
Tadeusz Piekarski (z tyłu) podczas rodzinnego wypadu... ciągnikiem. Więcej na kolejnych zdjęciach >>>archiwum prywatne kandydata
Wybory samorządowe odbyły się 7 kwietnia 2024 roku - pierwsza tura, 21 kwietnia - druga tura. Na echodnia.eu prezentujemy prezydentów, burmistrzów, wójtów każdego miasta i gminy w regionie. Dziś Tadeusz Piekarski, wójt Secemina.

Tadeusz Piekarski, wójt Secemina bez tajemnic

O fotel wójta Secemina w wyborach samorządowych 2024 walczył Tadeusz Piekarski. Startował z Komitetu Wyborczego Trzecia Droga Polskie Stronnictwo Ludowe-Polska 2050 Szymona Hołowni. Zwyciężył w drugiej turze.

Tadeusz Piekarski prywatnie

Tadeusz Piekarski ma 69 lat. Wykształcenie wyższe. Studiował na Wydziale Maszyn Górniczych i Hutniczych Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Dyplom magistra inżyniera otrzymał w 1979 roku. Wcześniej ukończył szkołę podstawową w rodzinnym Seceminie i szkołę średnią - Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe w Katowicach.

Po studiach pracował w Przedsiębiorstwie Kopaliny Mineralne Kielce Zakład Żelisławice jako zastępca kierownika, a potem kierownik zakładu. W 1992 roku otworzył własną działalność gospodarczą - produkował wyroby metalowe dla przemysłu hutniczego. Działalność tę prowadził do czasu wyboru na wójta Secemina w 2014 roku. Jako wójt częściej bywa w terenie niż za biurkiem, gdyż wszędzie musi zajrzeć i wszystkiego sumiennie dopilnować.

Tadeusz Piekarski jest żonaty. Mieszka w Seceminie Żona Elżbieta to była dyrektor szkoły w Seceminie, absolwentka Akademii Ekonomicznej w Katowicach obecnie na emeryturze. Mają dwoje dorosłych dzieci i wnuka Jasia. Córka - Małgorzata ukończyła Wydział Prawa Uniwersytetu Śląskiego, obecnie jest adwokatem - członkinią Naczelnej Rady Adwokackiej w Warszawie. Syn Krzysztof jest absolwentem Wydziału Geodezji i Geoinżynierii Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Hobby Tadeusza Piekarskiego to fotografia i sport, przede wszystkim piłka nożna - jest kibicem Wisły Kraków. Interesuje się też historią i rolnictwem. Sam posiada gospodarstwo rolne. Jest szatynem, średniego wzrostu, oczy niebieskie. Jeździ samochodem marki Hyundai Kona.

Zobaczcie prywatne zdjęcia Tadeusza Piekarskiego

Tadeusz Piekarski o starcie w wyborach

Tadeusz Piekarski wójtem Secemina jest drugą kadencję, nieprzerwanie od 2014 roku. Należy do Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Dlaczego ubiega się o reelekcję? Swój plan na ewentualną trzecią kadencję określa bardzo krótko. - Rozwój i podnoszenie poziomu życia mieszkańców rodzinnej Gminy - mówi Tadeusz Piekarski.

Podkreśla jednak przy tym dokonania inwestycyjne w gminie Secemin w okresie pełnienia przez niego funkcji wójta. To budowa i przebudowa ponad 30,5 kilometra dróg o łącznej wartości 10.690.000 złotych, budowa przedszkola za 5 milionów złotych, budowa boisk wielofunkcyjnych za 3.920.000 złotych, termomodernizacja szkół za 2.850.000 złotych. Tadeusz Piekarski podsumowuje, że łączna wartość inwestycji, zakupów i projektów oświatowych wyniosła 13.200.000 złotych.

Podczas rządów Tadeusza Piekarskiego w gminie Secemin wybudowano 15 kilometrów 210 metrów sieci wodociągowych i 5 kilometrów 643 metry sieci kanalizacyjnych. Wybudowano również oczyszczalnię ścieków za ponad 5 milionów złotych. Na termomodernizację, ochronę środowiska oraz inwestycje fotowoltaiczne wydano łącznie 8.629.500 złotych. Były też inwestycje w ochronę przeciwpożarową, między innymi zakup samochodów i sprzętu strażackiego - za 2.362.758 złotych. Ponad pół miliona złotych poszło na zakup sprzętu komunalnego.

- Mam świadomość, że jeszcze wiele zadań jest do zrealizowania. Nowa kadencja to nowe wyzwania. Budowa żłobka jest jednym z priorytetów. Planuję budowy oczyszczalni ścieków, rozbudowy sieci kanalizacyjnych oraz budowy przydomowych oczyszczalni ścieków tam, gdzie jest rozproszona zabudowa mieszkaniowa. Są to główne zagadnienia, którymi chciałbym się zająć w przyszłej kadencji - mówi Tadeusz Piekarski.

Zobaczcie prywatne zdjęcia Tadeusza Piekarskiego

Prezentacja kandydatów na wójta gminy Secemin

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie