MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory samorządowe 2024. Paweł Sarna i Jarosław Kruk poparli Michała Marońskiego przed drugą turą wyborów na burmistrza Buska

Michał Kolera
Michał Kolera
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
W czwartek, 11 kwietnia, na alei Mickiewicza w Busku-Zdroju, odbyła się konferencja prasowa, na której Jarosław Kruk i Paweł Sarna, kandydaci na burmistrza miasta i gminy Busko w niedawnej pierwszej turze wyborów samorządowych, wsparli Michała Marońskiego, który przeszedł do drugiej tury głosowania.

Michał Maroński: Dotarliśmy do wspólnych punktów programu

- W wyborach samorządowych 7 kwietnia zagłosowało na mnie prawie cztery tysiące mieszkańców Buska-Zdroju. Pragnę z tego miejsca bardzo serdecznie im za to podziękować. Przed nami druga odsłona głosowania. Dzisiaj są z nami Paweł Sarna oraz Jarosław Kruk. Po przeanalizowaniu programów wyborczych, które każdy z naszych komitetów prezentował, okazało się, że dotarliśmy do zbliżonych punktów. Dzięki dialogowi, współpracy i wzajemnemu zrozumieniu możemy je wspólnie realizować dla mieszkańców miasta i gminy Busko-Zdrój - powiedział Michał Maroński.

Jarosław Kruk: Konieczna była decyzja. Popieram Michała Marońskiego

Głos zabrał Jarosław Kruk.

- Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach 7 kwietnia oraz tym 621 mieszkańcom, którzy oddali głos na mnie. Podziękowania należą się również członkom mojego komitetu. Po zapoznaniu się z wynikami dokonałem analizy pod kątem nowego otwarcia dla Buska i wyboru nowego burmistrza. Stwierdziłem, że trzeba podjąć decyzję i udzielić poparcia Michałowi Marońskiemu. Znam go od wielu lat. Zarówno w relacjach na poziomie urzędu, jak i Stowarzyszenia Absolwentów I Liceum w Busku, był osobą otwartą na dialog i współpracę. Posiada wielkie doświadczenie samorządowe i wszelkie niezbędne kompetencje, by być włodarzem Buska-Zdroju. W drugiej turze oddam na niego głos i zachęcam wszystkich moich wyborców, by postąpili tak samo - powiedział Jarosław Kruk.

Paweł Sarna: Zagłosuję na Michała Marońskiego

Na konferencji wypowiedział się także Paweł Sarna.

- Serdecznie dziękuję za udział w wyborach samorządowych oraz za oddane na mnie głosy - było ich 1810. Program, który zaprezentowałem składał się z założeń, które w sposób istotny poprawią życie mieszkańców miasta i gminy Busko-Zdrój. Pan Michał Maroński zdecydował się realizować większość z nich. Dlatego ja również oddam swój głos na Michała Marońskiego i proszę o wsparcie jego kandydatury - powiedział Paweł Sarna.

Michał Maroński: Waldemar Sikora nie będzie zastępcą burmistrza

Konferencja zakończyła się podsumowaniem Michała Marońskiego.

- Zawsze byłem otwarty na dialog i uważałem, że osoby, które mogą ze sobą rozmawiać, powinny ze sobą współpracować. Chciałbym też odnieść się do nieprawdziwych informacji, które w ostatnim czasie krążą w Busku-Zdroju. Po pierwsze, kończący obecnie trzecią kadencję Waldemar Sikora zostawia gminę w dobrym stanie i kondycji finansowej. Po drugie, odchodzi on na emeryturę. Nie ma planów, by został on wiceburmistrzem. Ponadto stanowczo dementuję pogłoski, jakobym po wyborze na burmistrza chciał likwidować przedszkola i oddziały przedszkolne na terenach wiejskich i przenosił dzieci do miasta. To kłamstwo. Dążymy do tego, by placówek oświatowych było jak najwięcej - powiedział Michał Maroński.

Wybory 2024. W drugiej turze Szydłowski i Maroński

W pierwszej turze wyborów samorządowych, które odbyły się 7 kwietnia, najlepszy wynik uzyskał Jerzy Szydłowski z Komitetu Wyborczego Wyborców Jerzego Szydłowskiego - zagłosowało na niego 4 961 osób, co stanowi 40,1 procent poparcia. Drugi był Michał Maroński z komitetu Porozumienie Gmina Busko 2024 - dostał 3 994 głosów, co przełożyło się na 32,28 procent poparcia. Tych dwóch kandydatów przeszło do drugiej tury głosowania, która odbędzie się w niedzielę, 21 kwietnia. Trzecie miejsce zajął Paweł Sarna, reprezentujący Komitet Wyborczy Wyborców Pawła Sarny dla Miasta i Gminy Busko-Zdrój. Dostał 1 810 głosów, 14,63 procent poparcia. Następny w kolejności Paweł Ściubisz z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicja Obywatelska uzyskał 986 głosów - 7,97 procent poparcia. Ostatnie miejsce zajął Jarosław Kruk z komitetu Jarosław Kruk Infobusko. Dostał 621 głosów, 5,02 procent poparcia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie