Wygrana AZS Politechniki Świętokrzyskiej

PK
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce pokonała Grunwald Ruda Śląska.

AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce - Grunwald Ruda Śląska 33:26 (15:10)
AZS Politechnika: Godzwon, Porzucek, Świąder – Kamys 9 (1), Nawara, Sadecki 3, Litwin 1, Kwieciński 4, Rączka 7, Ł. Kurek 2, P. Kurek, Lenty, Słowiński, Żaba-Żabiński 1, Glita 4 (4), Banasik 2.

Dobry mecz kielczan, którzy pewnie pokonali niebezpiecznego rywala. Drużyna trenera Pawła Sieczki szybko objęła prowadzenie (3:0, 8:3), mimo że w pierwszej fazie spotkania przestrzeliła dwa karne. Potem praktycznie cały czas kontrolowała wynik, poza początkiem drugiej połowy, kiedy w ciągu kilkunastu sekund dwóch naszych zawodników dostało kary, Grunwald zdobył trzy bramki z rzędu i w 34 minucie doprowadził do wyniku 17:14. Potem gra Politechniki wróciła do normy, w 44 minucie gospodarze prowadzili 23:16, siedem minut później 28:19. Dobry mecz rozegrał obrotowy „akademików” Zygmunt Kamys, który zdobył 9 bramek.