Wygrana juniorów starszych MKS KSZO w Lublinie

Rafał SOBOŃ
W drugiej kolejce centralnej ligi juniorów starszych - grupa D, piłkarze MKS KSZO Junior wygrali na wyjeździe z Widokiem Lublin 1:0.

UKS Widok SP 51 Lublin - MKS KSZO Junior Ostrowiec 0:1 (0:1)

Bramka: Kamil Bełczowski 36 min.

MKS KSZO: Zacharski - Larkowski, Cebula, Mężyk, Matyjasek, Bełczowski, Gajewski (48. Łuczak), Czajkowski, P. Jedlikowski (90. Kukiełka), Bąk (48. Kowalski), Zimoląg (60. Świątek)

Podopieczni trenera Waldemara Domagały stoczyli zacięty bój w Dąbrowicy z graczami lubelskiego Widoku, który w przerwie wakacyjnej poczynił spore wzmocnienia, zachęcając do gry w zespole najzdolniejszych zawodników z regionu. Pierwsza połowa była wyrównana i choć to gospodarze więcej operowali piłką, to goście mieli więcej klarownych sytuacji do zdobycia gola, a tuż przed zakończeniem pierwszej odsłony meczu wyszli na prowadzenie. W 36 minucie Patryk Larkowski podał do Kamila Bełczowskiego, ten ograł obrońcę i celnie uderzył na bramkę Widoku. W drugiej części meczu gospodarze dążyli do odrobienia strat, jednak ostrowczanie konsekwentnie grali w obronie, nękając jednocześnie rywali kontratakami. Wywożąc komplet punktów z Lubelszczyzny, udanie zrekompensowali stratę punktów z inauguracyjnego meczu ze Stalą Stalowa Wola.