Wygrana Korony II Kielce w sparingu z Wierną Małogoszcz 4:3. Zagrali nowi zawodnicy, byli też testowani. Gol bramkarza. Zobacz zdjęcia

Dorota Kułaga
W meczu kontrolnym rozegranym w Nowinach Korona II Kielce wygrała z Wierną Małogoszcz 4:3.

Korona II Kielce - Wierna Małogoszcz 4:3 (3:0)
Bramki: zawodnik testowany, Szymon Płocica, Jakub Rybus, Karol Turek - Paweł Rogula 2, Szymon Spurek.
Korona II: Mamla (46. Sawicki) - Zwoźny, Kiercz (46. Kiełb), Płocica (46. Szarek), R. Turek - K. Turek, Kośmider (46. Jopkiewicz), Rybus, Przybysławski (67. zawodnik testowany), zawodnik testowany (46. Konstantyn) - Smolarczyk.
Wierna: S. Spurek - Malinowski, Kuzincow, Wroński, Niebudek - Jaśkiewicz, Czarnecki, Klapa, Rejowski, Jaworski - Rogula oraz Frączek, Szczepańczyk, Łata, Jędrzejczyk, Kraus, Spurek.

-W pierwszej połowie zawodnicy dobrze realizowali założenia. Prowadziliśmy 3:0, a mieliśmy jeszcze inne bramkowe okazje. Przeciwnik tylko raz nam zagroził. W drugiej zagraliśmy nonszalancko, dwie bramki straciliśmy w odstępie dwóch minut. W końcówce Wierna strzeliła trzeciego gola - powiedział Marek Mierzwa, trener Korony II Kielce.

-Dwie różne połowy w naszym wykonaniu, do przerwy po fatalnych błędach straciliśmy dwie bramki, potem trzecią. W drugiej połowie zmieniliśmy sposób gry i przyniosło to efekty. Mogliśmy nawet doprowadzić do wyrównania, ale Bartek Kuzincow trafił w poprzeczkę - powiedział Mariusz Lniany, trener Wiernej.

Ciekawostką jest to, że trzecią bramkę dla Wiernej zdobył bramkarz Szymon Spurek. Bronił w pierwszych 45 minutach, po przerwie zastąpił go Dawid Frączek. W końcówce spotkania jeden z zawodników Wiernej doznał kontuzji, wszedł Szymon Spurek i wpisał się na listę strzelców.

Jeśli chodzi o zmiany kadrowe w Wiernej, to Dawid Frączek wrócił z zagranicy, doszedł też Kacper Klapa - został wypożyczony z Korony Kielce, ostatnio grał w Lubrzance Kajetanów. Trzecim nowym zawodnikiem jest Albin Jaworski z Sokoła Rykoszyn. Odszedł natomiast Oliwer Szymkiewicz, prawdopodobnie trafi do Unii Sędziszów.

Kolejny sparing Korona II zagra w środę o 19 z Szydłowianką Szydłowiec (boisko na ulicy Jana Nowaka-Jeziorańskiego). Wierna w sobotę w Nowinach zmierzy się z Szydłowianką (godzina 15).