Wygrana koszykarzy UMKS Kielce w Niepołomicach

Krzysztof WILCZEK
Koszykarze UMKS Kielce wygrali w Niepołomicach ze Staco. Hubert Makuch (z lewej) zdobył 17 punktów, a Wojciech Miernik 19. fot. Sławomir Stachura
W drugiej kolejce II ligi koszykarzy UMKS Kielce odniósł pierwsze zwycięstwo. Po niespodziewanej przegranej przed tygodniem w Kielcach z Novum Lublin, w sobotę podopieczni Rafała Gila pewnie wygrali w Niepołomicach ze Staco 84:73.

Staco MNLK Niepołomice - UMKS Kielce 73:84 (29:20, 14:16, 14:23, 16:25)

UMKS: Bacik 0, Makuch 17 (1x3), Fąfara 11, Jaworski 0, Kij 0, Miernik 19, Lewandowski 7, Wróbel 9, Busz 19 (4x3), Kołacz 2.

Sobotni mecz w Niepołomicach koszykarze UMKS Kielce zaczęli podobnie do przegranego z Novum Lublin. W pierwszej kwarcie dali się zdominować przeciwnikom i stracili aż 29 punktów (z Novum przegrali 17:32). Jednak już od drugiej kwarty przeważali na parkiecie i pewnie wygrali pierwszy mecz w sezon, choć w czwartej kwarcie mając dziesięć punktów przewagi pozwolili się zbliżyć gospodarzom na trzy punkty, ale końcówka ponownie należała do kielczan.

Lepiej niż przed tygodniem kielczanie rzucali z dystansu. W Niepołomicach trafili pięć "trójek", w tym cztery rzucił w ważnych momentach Artur Busz, który wrócił do gry po kontuzji kostki, której nabawił się jeszcze przed rozpoczęciem sezonu.

- W drugiej połowie meczu zdecydowanie lepiej broniliśmy, graliśmy zespołowo z dobrą komunikacją, wykorzystywaliśmy słaby powrót rywala do obrony i dużo punktów zdobyliśmy po szybkich atakach - mówi Rafał Gil, trener UMKS Kielce.

W następnej kolejce: UMKS - Pułaski Warka, sobota 8 października, godz. 17.