Wygrana piłkarek ręcznych Korony Handball Kielce w Lublinie

(PK)
W meczu pierwszej ligi piłkarek ręcznych, AZS UMCS Lublin przegrał z Koroną Handball Kielce.

AZS UMCS Lublin – Korona Handball Kielce 20:22 (10:12)

Korona Handball: Hibner – Czubaj 1, Zimnicka 2, Więckowska 8, Tutaj 1, Cwynar, Małecka 4, Rozmus 1, Kowalska, Skowrońska 3, Nowak 2, Kędzior.

To był mecz walki, wynik niemal cały czas był „na styku”. Kielczanki na bardziej znaczącą przewagę odskoczyły w 37 minucie – 16:11. Potem jednak nasze zawodniczki popełniły kilka błędów, dostały kilka kar i AZS, który na ten mecz wzmocnił się dwoma zawodniczkami mistrza Polski, Selgrosu Lublin – Katarzyną Kozimur i Edytą Charzyńską, zaczął odrabiać straty. Do remisu 20:20 doprowadził w 58 minucie. Na szczęście w końcówce dwa razy dla zespołu z Kielc trafiła Dominika Więckowska, bez odpowiedzi ze strony rywalek.

- Dziewczyny zagrały bardzo dobrze w obronie, mimo wzmocnienia dwoma rozgrywającymi Selgrosu, które grały cały mecz, przeciwniczki nie potrafiły się przebić przez naszą defensywę – chwalił trener Korony Handball, Tomasz Popowicz.