Wygrana piłkarzy ręcznych AZS UJK Kielce

PK
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, AZS UJK Kielce wygrał z Azotami II Puławy.

AZS UJK Kielce – Azoty II Puławy 30:26 (14:11)

AZS UJK: Czerwiński, Jastrząb – Dobrowolski 1, Grzesik 3, Papaj 1, Boszczyk 5, Kutwin 2, Czechowski 5, Bednarski 5, Adach, Zielonko 2, Bysiak 1, Sornat 1, Kozubek 1, Głowacki, Wojda 3.

Drużyna AZS UJK odniosła pierwsze zwycięstwo w lidze, a musiała na nie mocno się napracować, mimo że grała z ostatnim zespołem w tabeli. Początek spotkania był wyrównany, potem, po serii błędów kieleckiego zespołu w ataku, Azoty objęły prowadzenie 11:8 (20 minuta). Potem jednak goście przez 12 minut nie zdobyli bramki, na skutek dobrej gry obronnej akademików i interwencji Wojciecha Czerwińskiego w bramce. W 32 minucie AZS UJK prowadził 15:11, a dziewięć minut później już 21:14. Wydawało się, że jest po meczu. Ale kielczanie znów stanęli, masowo przegrywali pojedynki z puławskim bramkarzem lub nie dochodzili do pozycji rzutowych, gubiąc piłkę. W 53 minucie Azoty doprowadziły do wyniku 23:22. Na szczęście nasi zawodnicy nareszcie odzyskali skuteczność i zdobyli cztery bramki z rzędu, z czego trzy rzucił Sergiusz Wojda i w końcówce spotkania było spokojnie.