Wygrana piłkarzy ręcznych KSSPR Końskie nad beniaminkiem, Olimpem Grodków

/PK/
Piłkarze ręczni KSSPR Końskie w meczu drugiej kolejki pierwszej ligi, pokonali beniaminka tych rozgrywek, Olimp Grodków 30:23 (15:11).

KSSPR Końskie - Olimp Grodków 30:23 (15:11)

KSSPR: Ratuszniak, Witkowski - Grabarczyk 1, Sękowski 5, Gmerek 4, P. Matyjasik 1, Słonicki 1, T. Bodasiński 5, T. Napierała 1, Pilarski 4, Maleszak, Dankowski 3, Kołodziej, Bąk 5, Janus, Smołuch.

Konecczanie kontrolowali mecz od pierwszej do ostatniej minuty, mimo że drobnych kontuzji nabawili się bohater spotkania sprzed tygodnia Sebastian Smołuch (rzucił wtedy w Kaliszu bramkę dającą KSSPR remis) i pechowiec tamtego pojedynku, filar defensywy Krzysztof Słonicki (rozbił wtedy podbródek). Zaczęli od prowadzenia 3:0, a w 11 minucie wygrywali 8:2. Olimp miał właściwie tylko dwóch zawodników, stanowiących zagrożenie dla gospodarzy - Michała Piecha (9 bramek) i Krzysztofa Bujaka (6).

W drugiej połowie przewaga konecczan kilka razy spadała do trzech bramek, ostatni raz w 49 minucie (23:20), ale końcówka należała zdecydowanie do gospodarzy, a szczególnie do Ernesta Pilarskiego, który w ostatnich minutach zdobył trzy bramki.

W innych meczach: AZS UMCS Lublin - ŚKPR Świdnica 28:28 (13:14), Olimpia Piekary Śl. - SPR Tarnów 29:26 (13:11), Viret CMC Zawiercie - Anilana PŁ UŁ Łódź 45:33 (20:15), AZS Czuwaj Przemyśl - Ostrovia Ostrów Wlkp. 31:29 (15:17), Siódemka Miedź Legnica - Śląsk Wrocław 21:29 (8:14), Zagłębie Sosnowiec - Szczypiorno Kalisz 24:36 (10:18)

1. Viret 2 4 76-58
2. Olimpia 2 4 63-45
3. Śląsk 2 4 61-47
4. Szczypiorno 2 3 61-49
5. KSSPR 2 3 55-48
6. Świdnica 2 3 56-55
7. Czuwaj 2 2 57-61
8. Zagłębie 2 2 55-60