Wygrana piłkarzy ręcznych KSSPR Końskie nad Viretem Zawiercie

/PK/
W meczu pierwszej ligi piłkarzy ręcznych, KSPPR Końskie pokonał Viret CMC Zawiercie.

KSSPR Końskie - Viret CMC Zawiercie 31:29 (17:16)

KSSPR: Witkowski, Wnuk - Mastalerz 3, Sękowski 9, Rurarz, Słonicki 1, Bodasiński 6, Napierała 2, Szczepanik 3, Matyjasik 3, Dobrowolski, Smołuch 1, A. Bąk 3.

Grający ciągle w osłabionym z powodu kontuzji konecczanie podejmowali grający poniżej oczekiwań Viret, który prowadzi trener Giennadij Kamielin, znany ze zdobycia dwóch tytułów mistrza Polski z Iskrą Kielce w latach 90. W barwach zespołu z Zawiercia, po raz pierwszy "po drugiej stronie barykady", zagrał w Końskich wychowanek KSSPR, bramkarz Rafał Ratuszniak.

Do 40 minuty mecz był zacięty i wyrównany, prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. W 5 minucie gospodarze przegrywali 1:4, ale potrzebowali sześciu minut, żeby doprowadzić do remisu, a w 13 minucie wygrywali 8:6. Ostatni remis notowano w 35 minucie (18:18), a od stanu 24:23 w 47 minucie KSSPR rzuciło cztery bramki z rzędu, co zadecydowało o ich wygranej.

W innych meczach: Olimp Grodków - MTS Chrzanów 33:22 (18:10), ŚKPR Świdnica - PE Gwardia Opole 21:29 (13:14), Ostrovia Ostrów Wlkp. - Szczypiorno Kalisz 30:30 (16:17), AZS UZ Zielona Góra - SPR Tarnów 28:28 (16:16).