Wygrana piłkarzy ręcznych KSSPR Końskie w pierwszym meczu rundy rewanżowej

/PK/
W meczu pierwszej ligi piłkarzy ręcznych, KSSPR Końskie pokonało Szczypiorno Kalisz 31:28 (16:14). Konecczanie awansowali na trzecie miejsce w tabeli.

KSSPR: Ratuszniak, Witkowski - Dobrowolski 1, Sękowski, Gmerek, P. Matyjasik 5, Słonicki 1, T. Bodasiński, Maleszak 3, T. Napierała 2, Dankowski 7, Bąk 7, Smołuch 5.
Po stojącym na dobrym poziomie i emocjonującym meczu konecczanie zdobyli pierwsze punkty w tym roku. Wprawdzie nie najlepiej zaczęli mecz i po golu Grzegorza Gomółki, który w poprzednim sezonie grał w KSSPR, przegrywali 1:3, a w 18 minucie było 9:11, ale w końcówce pierwszej połowy zagrali zdecydowanie lepiej w każdym elemencie i wyszli na prowadzenie.

Dobry rytm mieli również na początku drugiej połowy, dzięki czemu w 38 minucie wygrywali już 21:15. Ale kaliszanie uporządkowali gry i zaczęli odrabiać straty. W 47 minucie drużyna trenera Michała Przybylskiego wygrywała tylko 23:22. Na szczęście na ostatnie minuty wróciła skuteczność i dobra gra w obronie - w 58 minucie po golu Sebastiana Smołucha było 31:26.

W innych meczach: AZS Przemyśl - Śląsk Wrocław 23:34 (12:15), AZS UMCS Lublin- Zagłębie Sosnowiec 22:27 (9:13), Siódemka Miedź Legnica - Olimp Grodków 27:31 (17:15), Viret CMC Zawiercie - Ostrovia Ostrów Wlkp. 32:29 (16:14), Olimpia Piekary Śl. - Anilana PŁ UŁ Łódź 30:25 (17:13), SPR Tarnów - ŚKPR Świdnica 42:26 (20:14).

1. Śląsk 14 28 489-295
2. Viret CMC 14 24 481-419
3. KOŃSKIE 14 20 440-391
3. Siódemka 14 20 451-377
4. Olimpia 14 18 440-389
6. Szczypiorno 14 17 423-381
7. Przemyśl 14 15 432-419
8. Olimp 14 14 387-392