Wygrana piłkarzy ręcznych Vive Tauronu II Kielce

/PK/
Kamil Markiewicz
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, Vive Tauron II Kielce wygrało z Zagłębiem Lubin 33:28.

Vive Tauron II Kielce - Zagłębie Sosnowiec 33:28 (18:14).

Vive Tauron II: Markowski, W. Świąder 1 - Grabowski 1, Fąfara 3, Bekier 5, Czechowski 1, Ciołak 4, Banaś 8, Bernacki 2, Bis 4, Łukaszewicz 1, Szafarczyk 3, Nowak.

Bardzo dobry mecz kielczan, którzy pokonali spadkowicza z pierwszej ligi. Gospodarze zaskoczyli doświadczonych sosnowiczan już na początku meczu, obejmując prowadzenie 4:0. Potem Zagłębie uporządkowało grę i w 15 minucie doprowadziło do remisu 9:9, a w 19 już wygrywało 12:11. Jednak w końcówce goście nie radzili sobie z szybkimi i pomysłowymi akcjami drużyny trenera Rafała Bernackiego, która wypracowała przed przerwą czterobramkowe prowadzenie.

W drugiej połowie kibice nadal oglądali ciekawy i zacięty mecz. W 39 minucie Zagłębie znów doprowadziło do remisu (19:19), ale kielczanie odzyskali prowadzenie, choć do ostatnich minut nie wygrywali taką różnicą, która gwarantowałaby im wygraną. Dopiero w 58 minucie, po golu Michała Banasia, emocje opadły - było 30:26.

W innych meczach:MKS Biłgoraj - Wisła Sandomierz 19:24 (6:9), Wanda Kraków - Grunwald Ruda Śl. 24:21 (8:10), Orzeł Przeworsk - MOSiR Bochnia 23:35 (11:16), pauzowała AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce.

1. Bochnia 5 8 171-127
2. Vive Tauron II 5 6 162-144
3. Grunwald 4 6 127-112
4. Wisła 4 6 118-107
5. Zagłębie 5 4 142-122
6. Politechnika 4 4 106-111
7. Wanda 4 4 99-108
8. Orzeł 5 2 132-184