Wygrana piłkarzy ręcznych Wisły Sandomierz w Zamościu

PK
Kamil Markiewicz
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, Padwa Zamość przegrała z Wisłą Sandomierz.

Padwa Zamość – Wisła Sandomierz 26:28 (13:13)

Wisła: Kołacz, Skowron, Karasiński - Solon 1, Hubka, Bakalarz, Białkowski 7, Werstler 8, Tete-rycz 2, Statuch, Wasiłek 2, Szklarski, Kubisztal 4, Dusak 4.

Wisła wyszła na prowadzenie dopiero w ostatnich 10 minutach. W 50 minucie gospodarze prowadzili 22:21. Wygrywali również cały czas do tego momentu, w 14 minucie było 10:6. - Nie trafialiśmy, odbijał nas bramkarz i dostawaliśmy kontry. Na szczęście w końcówce pierwszej połowy zacieśniliśmy obronę, poukładaliśmy atak pozycyjny - mówił trener Wisły, Adam Węgrzynowski.

Po przerwie Padwa utrzymywała nieznaczne prowadzenie, ale końcówka należała do „wiślaków”. - Utrzymaliśmy dyscyplinę gry, dobrze wypadli bramkarze i skrzydłowi - podsumował Węgrzynowski.

W innych meczach: Siódemka Mysłowice - Azoty II Puławy 24:14 (10:7), Grunwald Ruda Śląska - Gloria Katowice 34:33 (16:11), Krakowiak Szkoła Gortata Kraków - Viret CMC Zawiercie 29:31 (13:17), MOSiR Bochnia - Orzeł Przeworsk 34:23 (11:9), pauzowały AZS UJK Kielce i AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce.