Wygrana polskich piłkarzy ręcznych ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Arkadiusz Moryto z PGE VIVE Kielce znów najskuteczniejszy

Karolina Misztal/Polska Press
W swoim drugim meczu na rozgrywanym w Tarnowie Turnieju Czterech Narodów piłkarzy ręcznych, Polska wygrała ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Podobnie jak w piątkowym meczu z drugą reprezentacją Hiszpanii, najskuteczniejszym graczem Biało-Czerwonych był Arkadiusz Moryto. Skrzydłowy PGE VIVE Kielce w sobotę rzucił 6 bramek.

Polska - Zjednoczone Emiraty Arabskie 28:15 (16:9)

Polska: Zakreta (1-60 min., 5/19 = 26 %), Kornecki (na dwa karne, 0/1 = 0 %) - Czuwara 1, Jarosiewicz 1 - Łangowski 5, Sićko 4 - Kondratiuk, Zarzycki, Olejniczak 2 - Przybylski 2, Szyba 2 - Moryto 6 (1), Bondzior 3 - Dawydzik 1, Piechowski, Walczak, Syprzak 1.

Po piątkowej, jednobramkowej porażce z drugą reprezentacją Hiszpanii, kiedy nasz zespół bardzo słabo zagrał w pierwszej połowie, w sobotę drużyna trenera Patryka Rombla wypadł dużo lepiej, choć rywal był tym razem zdecydowanie słabszy.

Polacy dobrze rozpoczęli mecz i szybko uzyskali wyraźną przewagę bramkową. W 15 minucie po golu Arkadiusza Moryto z kontry wygrywali 11:4. Od tego momentu zaczął się jednak słabszy okresy gry naszego zespołu w ataku - nie zdobył on bramki przez kolejnych sześć i pół minuty. W obronie nasi szczypiorniści seryjnie łapali dwuminutowe kary, w efekcie w krótkim czasie boisko z czerwonymi kartkami opuścili dwaj nasi obrotowi - w 25 minucie Mateusz Piechowski, dwie minuty później Dawid Dawydzik.

Drugą połowę gospodarze zaczęli nieco nieskutecznie. Ich przewaga jednak nie malała, bo dobrze wyglądała gra obronna - drużyna z Emiratów, nie mająca żadnego zagrożenia z drugiej linii, szukała szczęścia przedzierając się na szósty metr, często dostając rzuty karne, z których zdobyła siedem bramek. Nasi rywale popełniali jednak sporo błędów, co powodowało kontrataki Polaków. W dużej mierze dzięki nim reprezentanci Polski w końcówce spotkania wyraźnie powiększyli przewagę.

W meczu zagrało dwóch zawodników PGE VIVE Kielce. Prawoskrzydłowy Arkadiusz Moryto grał przez całą pierwszą połowę, zdobywając 6 bramek (na 7 rzutów), w tym jedną z karnego. Bramkarz Mateusz Kornecki wyszedł tylko na dwa karne - jednego przepuścił, przy drugim zawodnik ZEA przekroczył linię siódmego metra.