Wygrana rezerw Vive Tauronu po zaciętym meczu

W meczu pierwszej ligi piłkarzy ręcznych, Vive Tauron II Kielce pokonał AZS AWF Biała Podlaska 27:25.

Vive Tauron II Kielce - AZS AWF Biała Podlaska 27:25 (12:17)

Vive Tauron II: Kijewski, Markowski, Baran – Telka, Bulski 3, Vujović 8, Grdeń, Kogutowicz 3 (2), Grabowski 3, Siedlarz 1, Nowak, Bis 6 (1), Ciołak 1, Bysiak, Dufaj 2.

Mecz był z gatunku tych „o cztery punkty”, bo oba zespoły zgromadziły dotąd po sześć punktów, AZS AWF zajmował dwunaste, a kielczanie trzynaste, spadkowe.

Pierwszy raz na prowadzenie gospodarze wyszli dopiero w 54 minucie i w zaciętej, nieco chaotycznej końcówce utrzymali prowadzenie. W 57 minucie wygrywali 26:24, ale dwie kolejne bramki zdobyli rywale. Na rozegranie ostatniej akcji nasz zespół miał kilkanaście sekund i Bartłomiej Bis przypieczętował zwycięstwo.

W pierwszej połowie młoda kielecka drużyna zagrała słabo, szczególnie w defensywie, która była mało aktywna, bez wyczucia bronili bramkarze. AZS prowadził cały czas – 3:1 w 5, 8:5 w 14, 12:8 w 19 minucie i pięcioma golami do przerwy. W dodatku już w 28 minucie zespół z Kielc stracił podstawowego obrońcę, Jakuba Bulskiego, który skompletował dwuminutowe kary potrzebne do czerwonej kartki.

W drugiej połowie trener Rafał Bernacki zmienił ustawienie obrony na 5-1, jego zawodnicy żwawiej poruszali się w obronie, bardzo dobrzez bronił Mikołaj Baran, skuteczniejszy był Branko Vujović. Prawy rozgrywający z Czarnogóry zdobył w drugiej połowie 7 z 8 swoich bramek.

Już w 36 minucie gospodarze zmniejszyli straty do dwóch bramek (15:17), a do remisu (21:21) doprowadzili 10 minut później. Od stanu 22:23 zdobyli cztery bramki z rzędu (dwie Vujović, po jednej Bis i Konrad Ciołak), co rozstrzygnęło o ich wygranej.