Wygrana Vive Targi Kielce w Wągrowcu. Najniższa w historii

PK
W meczu PGNiG Superligi Mężczyzn w piłce ręcznej, Nielba Wągrowiec przegrała z Vive Targi Kielce 28:35 (14:13). O wygranej kielczan zadecydował początek drugiej połowy, kiedy zdobyli dziewięć bramek z rzędu. Bo do przerwy nasz zespół przegrywał…

Nielba Wągrowiec - Vive Targi Kielce 28:35 (14:13).

Vive Targi Kielce: Cleverly, Szmal - Tomczak, Jachlewski 2 - Jurecki 2, Rosiński 4 - Tkaczyk 3, Zorman - Buntić 2, Zaremba 2 - Jurasik 2, Kuchczyński 8 - Stojković 6 (4), Grabarczyk 4.

Nielba: Kubiszewski, Konczewski - Płócienniczak 3, Białaszek 1, Przysiek 3, R. Przybylski 4, Gierak 6, Krajewski 3, Widziński, Witkowski 3, Świerad 2 (2), Tórz 2, Smoliński 1.

Przebieg: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 5:3, 5:5, 6:5, 6:8, 7:8, 7:9, 9:9, 9:12, 11:12, 11:13, 14:13 - 14:22, 19:22, 19:23, 20:23, 20:25, 21:25, 21:26, 22:26, 22:28, 24:28, 24:30, 25:30, 25:33, 27:33, 27:34, 28:34, 28:35.

Karne. Nielba: 3/2 (rzut Przysieka obronił Cleverlly). Vive Targi Kielce: 6/4 (Kubiszewski obronił rzut Tomczaka, rzut Stojkovicia niecelny). Kary. Nielba: 12 minut (Witkowski 6 - czerwona kartka 58 min, Płócienniczak 4, Smoliński 2). Vive Targi Kielce: 16 minut (Tkaczyk, Jurecki, Buntić, Stojković, Grabarczyk, Jachlewski, Zaremba, Zorman po 2). Sędziowali: M. Baranowski (Warszawa), B. Lemanowicz (Płock). Widzów:: 1000.

To była najtrudniej odniesiona przez kielczan wygrana w Wągrowcu (w poprzednich sezonach nasz zespół wygrywał tam różnicą 17 i 13 bramek) i dużo ciężej wywalczone zwycięstwo, niż w środowym meczu z w Legnicy z Miedzią (33:19).

Goście zagrali "falami". Potrafili zdobyć dziewięć (!) bramek z rzędu na początku drugiej połowy i uzyskać bezpieczne, wydawałoby się, prowadzenie (14:22), aby następnie stracić pięć bramek w serii. Podobnie wygładała pierwsza połowa, w której kielczanie dali sobie narzucić nieco chaotyczny styl gry gospodarzy. W 10 minucie po kontrze Krajewskiego zespół z Wągrowca prowadził 5:3. W bramce gospodarzy dobrze bronił były golkiper Vive Targi Kielce Marek Kubiszewski, nie gorzej spisywał się jego vis a vis Marcus Cleverly, obaj obronili między innymi po rzucie karnym.

W 12 minucie po trafieniu Mariusza Jurasika goście odzyskali prowadzenie (6:7), za chwilę "poprawił" Grzegorz Tkaczyk, ale w 23 minucie po karnym Bartosza Świerada znów był remis (9:9). Kolejne trzy trafienia ze strony kielczan (Tomasz Rosiński, Denis Buntić, Jurasik) i wydawało się, że sytuacja jest względnie opanowana. Od stanu 11:13 trzy gole zdobył jednak Łukasz Gierak i do przerwy gospodarze sensacyjnie prowadzili.

Pierwsze kilka minut po przerwie to jednak znakomita gra obronna gości, dzięki czemu zdobyli oni dziewięć bramek z rzędu. Nielba po raz pierwszy po zmianie stron trafiła dopiero w 39 minucie (Rafał Przybylski). Ale gra naszego zespołu kompletnie siadła, co wykorzystali zawodnicy z Wielkopolski, w 45 minucie doprowadzając do niebezpiecznego wyniku 19:22. Na szczęście zapaść była chwilowa, wicemistrzowie Polski opanowali sytuację, a duże znaczenie miały bramki Patryka Kuchczyńskiego, który po przerwie pojawił się na prawym skrzydle, i niecodziennie skutecznego Piotra Grabarczyka (4 trafienia w meczu). W 56 minucie po golu Mateusza Jchlewskiego było 25:33 i zespół z Kielc mógł zacząć kontrolować sytuację.

Kolejny mecz Vive Targi Kielce rozegra w niedzielę, 18 września, o godzinie 18 w Hali Legionów, a rywalem będzie Zagłębie Lubin.