Wygrana Vive Tauronu opłacona złamaniem kości Walczaka

PK
Mateusz Kołodziej
Piłkarze ręczni Vive Tauronu Kielce pokonali w meczu szóstej kolejki PGNiG Superligi Gwardię Opole 34:23 (18:10)

Vive Tauron Kielce – Gwardia Opole 34:23 (18:10)
Vive Tauron: Ivić (1-41 min, 12 obron), Markowski (41-60 min, 3 obrony) – Jachlewski 1, Strlek 5 – Bielecki 6 (1), Jurkiewicz 3 – Zorman, Bombac 3 (3) – Lijewski 2, Paczkowski 3 – Reichmann 3 (2), Djukić 5 – Aginagalde 3, Kus, Walczak.
Gwardia: Malcher (1-48 min, 3 obrony), Zembrzycki (48-55 min i na jednego karnego, 0 obron), Zając (55-60 min i na jednego karnego, 3 obrony) – Siwak 3 – Łangowski 3 – Mokrzki 2, Morawski 3 (1), Adamski 1 – Bąk, Zadura 5 – Lemaniak 2 – Jankowski 3, Tarcijonas 1.

Karne. Vive Tauron: 6/7 (Djukić obok bramki). Gwardia: 2/3. (rzut Morawskiego obronił Ivić). Kary. Vive Tauron: 2 min (Kus 2). Gwardia 6 min (Zadura, Łangowski, Bąk po 2).
Sędziowali: M. Kopiec (Siemianowice Śl.), M. Zubek (Bytom).
Przebieg: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 7:3, 7:6, 15:6, 15:7, 17:7, 17:9, 18:9, 18:10 – 21:10, 21:11, 22:11, 22:13, 24:13, 24:16, 25;16, 25:17, 26:17, 26:18, 31:18, 31:19, 32:19, 32:20, 34:20, 34:23.

W 21 minucie meczu Patryk Walczak po rzucie uderzył prawą dłonią w rywala. Bolesny uraz spowodował, że zawodnik musiał opuścić boisko i od razu udał się na badania. - Złamanie dwóch kości śródręcza – informował klubowy lekarz Vive Tauronu, Marcin Baliński. Jeszcze nie wiadomo, jak długa przerwa w grze zostanie zalecona kieleckiemu zawodnikowi, ale mogą to być i dwa miesiące.

Kielczanie nie mieli żadnych problemów z ograniem rywala, na początku meczu wywalczyli przewagę mocną obroną, a w ataku znów zagrali szybko i momentami widowiskowo. Znowu świetnie bronił Filip Ivić, który w pierwszej połowie miał niemal 50 procent skuteczności. Więcej czasu, niż w sobotnim meczu Ligi Mistrzów, spędził na boisku Dean Bombac, który pokazał kilka ciekawych zagrań. Aż pięć rzutów karnych wypracował Julen Aginagalde.

Nie zagrali kontuzjowany od dłuższego czasu Michał Jurecki oraz mający drobne urazy Sławomir Szmal i Piotr Chrapkowski.

W najbliższą niedzielę o godzinie 17 Vive Tauron gra w Szegedzie z MOL-Pickiem.