Wygrana Vive Tauronu z Ppd Zagrzeb

PK
Piłkarze ręczni Vive Tauronu Kielce wygrali w Varażdinie z Ppd Zagrzeb, ale stracili kontuzjowanego Tobiasa Reichmanna. W piątek grają w Kwidzynie.

Ppd Zagrzeb - Vive Tauron Kielce. Zapis relacji na żywo

Ppd Zagrzeb – Vive Tauron Kielce 23:26 (12:11)
Vive Tauron: Ivić (1 -60 min, 12 obron) - Strlek 3, Jachlewski 2- Bielecki 2 (1), Jurkiewicz - Zorman 2, Bombac 4 (1) - Lijewski 5, Paczkowski 2 - Djukić 3, Reichmann - Aginagalde 3, Kus.

Ppd: Stevanović (1-50 min, 7 obron) ,Skok (50-60 min,2 obrony) - Marković, Sprem - Mandalinić 6, T. Valcić - Jotić, S. Vujić 1, J. Valcić, I. Vujić 1 - Sebetić 1, Miklavcić 3 - Horvat 6 (2) - Vori 2, Kontrec 3.

b]Karne[/b]. Ppd: 2/2. VTK: 2/2. Kary. Ppd: 4 minuty (Jotić, J. Valcić po 2). VTK: 4 minuty ( Kus 4).
Sędziowali: Sorin-Laurentiu Dinu i Constantin Din (Rumunia). Widzów: 4000.

Przebieg: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:5, 3:5, 3:6, 4:6, 5:6, 5:7, 10:7, 10:9, 11:9, 11:10, 12:10, 12:11 - 12:13, 14:13, 14:15, 15:15, 15:17, 16:17, 17:17, 17:19, 18:19, 18:21, 19:21, 19:23, 20:23, 20:24, 21:24, 21:25, 22:25, 23:25, 23:26.

Mistrzowie Polski przegrali dwa ostatnie mecze i spotkanie z ostatnią drużyną w tabeli, która wprawdzie niedawno pokonała u siebie Vardar Skopje, można było traktować jako formę odtrutki. Ale kielczanie nie dali się wrzucić do psychicznego dołka.
Początek spotkania rozgrywanego w Varażdinie wyglądał dla gości bardzo dobrze, atak funkcjonował bezbłędnie, obrona też nieźle. W 8 minucie żółto-biało-niebiescy wygrywali 4:1 i perspektywy rysowały się różowo. Po kwadransie nasz zespół wygrywał 7:5. Od tego jednak momentu na atak naszego zespołu padł jakiś paraliż, kielczanie tracili piłkę w dziwny sposób i przez 9 kolejnych minut nie potrafili pokonać bramkarza Ppd. A zespół z Zagrzebia trafił pięć razy z rzędu, objął prowadzenie 10:7 i nie oddał go już do końca pierwszej połowy, mimo że w bramce kielczan świetnie spisywał się Filip Ivić. W końcówce pierwszej części gry kostkę skręcił Tobias Reichmann i już nie wrócił na boisko.

Po przerwie gra naszego zespołu wyglądała lepiej, szczególnie jeśli chodzi o postawę defensywy. Cały czas na wysokim poziomie bronił Ivić, który jeszcze kilka miesięcy temu był zawodnikiem klubu z Zagrzebia. Tuż po przerwie po golu innego byłego gracza Ppd, Manuela Strleka, goście wrócili na prowadzenie (13:12). Ten atak został jeszcze odparty, ale ostatni remis (17:17) notowano w 41 minucie. W 50 po kontrze skończonej przez Mateusza Jachlewskiego drużyna Tałanta Dujszebajewa wygrywała 23:19. W końcówce było jeszcze trochę niepewności, bo gospodarze zbliżyli się na różnicę dwóch trafień, ale kolejna interwencja kieleckiego bramkarza i gol Deana Bombaca spacyfikowały zapędy rywali.

Po przylocie z Chorwacji kielecka ekipa prosto z Okęcia pojedzie do Kwidzyna, gdzie w piątek zagra z MMTS.
Pozostałe mecze w grupie B: Rhein-Neckar Loewen - Vardar Skopje (czwartek, 19), IFK Kris-tianstad - MOL-Pick Szeged (sobota, 18.15), Miesz-kow Brześć - Celje Pivovarna Lasko (sobota, 19.30).

1. Vardar Skopje 6 10 188-165
2. Vive Tauron Kielce 7 10 213-199
3. Rhein-Neckar Löwen6 9 176-167
4. MOL-Pick Szeged 6 7 163-158
5. Mieszkow Brześć 6 6 162-161
6. Celje Pivovarna 6 3 163-182
7. IFK Kristianstad 6 3 165-179
8. Ppd Zagrzeb 7 2 171-190
1. miejsce - awans do 1/4, 2.-6. miejsce - awans do 1/8.