Wygrana Wisły Sandomierz po zaciętym meczu

(PK)
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, Gloria Katowice przegrała z Wisłą Sandomierz.

Gloria Katowice - Wisła Sandomierz 28:29 (17:13)

Wisła: Karasiński, Skowron - Bakalarz 5, Biał-kowski 3, Kuraś 1, Werstler 2, Statuch, Guz, Szklarski 2, Kubisztal 10, Dusak 6.

Mecz miał ciekawy przebieg. „Wiślacy” otworzyli go świetnie, prowadzili 5:0, dobrze grali w obronie, kontrowali. Potem jakby uwierzyli, że już wygrali spotkanie i całkowicie oddali inicjatywę gospodarzom, przez co do przerwy przegrywali czterema golami. - Rozsypała nam się obrona, słabo bronili bramkarze, oddawaliśmy rzuty z nieprzygotowanych pozycji - mówił szkoleniowiec Wisły, Adam Węgrzynowski.

Po zmianie stron sandomierzanie poprawili grę, obudzili się bramkarze, ale długo Wisła nie potrafiła odzyskać prowadzenia. Do remisu doprowadziła dopiero w 53 minucie, było 28:28. Przez siedem ostatnich minut padła już tylko jedna bramka, na szczęście zdobyła go nasza drużyna, a konkretnie Michał Białkowski 20 sekund przed końcem. Gloria jeszcze zaatakowała, ale rzut obronił Daniel Skowron.