Wygrana Wisły Sandomierz z trudnym rywalem

PK
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, Wisła Sandomierz wygrała z Padwą Zamość.

Wisła Sandomierz – Padwa Zamość 31:26 (17:10)
Wisła: Skowron – Solon 2, Rusin 5 (2), Teterycz 1, Serafin 4, Szklarski 2, Kubisztal 2 (1), Dusak 6, Cupisz 4, Werstler 5.

W pojedynku dwóch czołowych drużyn grupy, lepsza Wisła. Sandomierzanom nie udało się wprawdzie zneutralizować najlepszego strzelca Padwy, Szymona Fugiela, który zdobył 11 bramek, ale w ostatecznym rozliczeniu nie miało to żadnego znaczenia.

Gospodarze zagrali bardzo dobrze w pierwszej połowie. W 19 minucie prowadzili 10:7, a od stanu 12:9 w 23 minucie zdobyli pięć bramek z rzędu, co w konsekwencji rozstrzygnęło mecz. Bowiem w drugiej połowie Padwa ani raz nie zmniejszyła strat na tyle, aby były obawy o zwycięstwo Wisły.