Wyjątkowo udany piłkarski weekend w powiecie skarżyskim

Paweł Wełpa
Paweł Wełpa
Paweł Wełpa
Wszystkie cztery męskie zespoły piłkarskie powiatu skarżyskiego wygrały w mijający weekend swoje mecze. Granat Skarżysko-Kamienna, oba zespoły Orlicza Suchedniów oraz ULKS Łączna zdobyły po trzy punkty.

Tak udanego weekendu dla naszych zespołów dawno nie było. Każdy wygrał, a dla prawie każdego były to istotne spotkania i ważne punkty.

W IV lidze nadal równą i jednocześnie wysoką formę prezentuje Granat Skarżysko-Kamienne. Tym razem podopieczni Marcina Kołodziejczyka wygrali wyjazdowy mecz z zagrożonym spadkiem Spartakusem Daleszyce. Dwa gole zdobył Błażej Miller.

Granat jest na czwartym miejscu w tabeli Hummel IV Ligi Świętokrzyskiej. Następny mecz Granatu będzie wyjątkowo ciekawy. W środę 18 maja 2022 r. w spotkaniu zaległej kolejki skarżyski zespół podejmie u siebie wicelidera i pretendenta do awansu – Star Starachowice. Początek spotkania o 17.30.

Spartakus Daleszyce – Granat Skarżysko-Kamienna 0:2 (0:0)

Bramki: Błażej Miller 70 i 72

Spartakus: Kraiński – Wołowiec, Kaleta (75 Dziedzic), Jeziorski, Sala, Dziubek, Broniś (80 Pietrzyk), Ostrowski (80 Borek), Hernik (46 Sitarz), Łączkowski, Górski (70 Maciejski)
Granat: P. Sieczka – Gwóźdź (80 Suwara), Styczyński, Bednarski, Dudzik, Hińcza (46 Papros), Gurski, Płatek (46 Uniat), Gładyś (58 Miller), Uciński (58 Kaczmarski), Sot

Wreszcie zaskoczył Orlicz Suchedniów. Choć dopiero w ostatnich piętnastu minutach meczu z GKS-em Rudki. Do tego momentu to goście prowadzili. Gospodarze obudzili się dopiero na ostatni kwadrans, a impulsem do tego była potrójna zmiana z 64. minuty meczu. Ożywienie wniósł szczególnie Krzysztof Rzeszowski. Gospodarze w ciągu piętnastu minut zdobyli cztery gole i jakże potrzebne trzy punkty. Trzy bramki to zasługa Rzeszowskiego, który jedną zdobył, a przy dwóch asystował.

W środę Orlicz Suchedniów, który jest dwunasty w tabeli i ma 34 punkty, zagra na wyjeździe z Alitem Ożarów.

Orlicz Suchedniów – GKS Rudki 4:1 (0:1)

Bramki: Mateusz Wsułek 75, Krzysztof Słaby 77, Krzysztof Rzeszowski 87, Piotr Solnica 88 – Tomasz Stefański 12
Orlicz: Onopko – Zawierucha, Czeneszkow, Cedro (46 Solnica), Jabłoński, D. Chrzanowski (64 Grzela), Bator, Kopyciński (64 Rzeszowski), Świtowski, Wsułek, Paprocki (64 Słaby)
GKS: Pietras – Stefański, Partyka, Kalisz, Rusiecki (78 Skrzypek), K. Wiecha, Biesiada, Stachura, Sala, Jedlikowski, Hajduk (62 Gardynik)

Swoje mecze wygrały również oba zespoły Klasy A. Orlicz II Suchedniów pokonał 3:1 wyżej notowany KS Smyków, a ULKS Łączna na wyjeździe wygrał 3:2 z Tęczą Gowarczów.

Orlicz II jest na siódmym miejscu w tabeli z 27 punktami, a ULKS jest przedostatni, czyli trzynasty, i ma 22 punkty.