Wyjazdowe zwycięstwo Effectora z MKSBędzin 3:1

SAW, KAR
Kapitan Effectora Sławomir Jungiewicz został MVP meczu z MKS Będzin.
Kapitan Effectora Sławomir Jungiewicz został MVP meczu z MKS Będzin. Sławomir Stachura
Po pierwszym wygranym meczu w sobotę z Indykpolem AZS Olsztyn 3:1, kielczanie jechali do Sosnowca na mecz z MKS Będzin (tam rozgrywa mecze jako gospodarz) z nadziejami. I pewnie zwyciężyli, zdobywając kolejne trzy punkty.

MKS Będzin - Effector Kielce 1:3 (25:17, 22:25, 20:25, 17:25)

MKS: Peacock, Kamiński, Laane, Pawliński, Gaca, Batchkala, Kaczmarek (libero) oraz Żuk, Schamlewski, Piotrowski, Oczko, Peszko, Warda.

Effector: Kędzierski, Jungiewicz, Buchowski, Wierzbowski, Bieniek, Takvam, Sobczak (libero) oraz Bieniek (libero), Vitiuk, Komenda, Maćkowiak.

MVP meczu: Sławomir Jungiewicz (Effector).

Sędziowali: Zbigniew Wolski (Gorzów Wielkopolski) i Paweł Ignatowicz (Dąbrowa). Widzów: 1250.

Przebieg: I set: 0:1, 5:1, 8:3, 10:5, 14:6, 16:9, 19:11, 21:15, 23:16, 25:17; II set: 1:0, 2:2, 3:6, 4:8, 7:11, 9:13, 10:16, 14:18, 16:19, 18:21, 19:23, 22:25; III set: 0:1, 2:2, 5:5, 8:6, 10:7, 13:9, 16:14, 16:19, 18:21, 19:23, 20:25; IV set: 1:0, 1:4, 3:7, 4:8, 7:13, 9:14, 11:16, 12:19, 13:21, 15:23, 17:25.

W pierwszym secie kielczanie powadzili tylko raz, 1:0, po skuteczniej kiwce Michała Kędzierskiego. Potem szybko na prowadzenie wyszli gospodarze i po asie serwisowym Mariusza Gacy było już 5:1. Goście nie radzili sobie z atakami Będzina, który na pierwszej przerwie technicznej prowadził 8:3, a na drugiej 16:10. Gdy Holender Tijmen Laane zdobył 22. punkt dla gospodarzy i zrobiło się 22:16, losy seta były już rozstrzygnięte. Skutecznym atakiem zakończył go Laane.

W drugim secie na początku trwała wyrównana walka, ale podopieczni trenera Dariusza Daszkiewicza szybko prowadzili 4:2 po autowym ataku miejscowych i 7:3, gdy Laane został zablokowany. Effector prowadził na pierwszej przerwie technicznej 8:4,wciąż utrzymywał przewagę i na drugiej, po ataku Sławomira Jungiewicza było 16:10. Ale potem przewaga gości zaczęła topnieć i po asie serwisowym Kamińskiego było już tylko 20:18 dla Effectora. Daszkiewicz wziął czas i pomogło. Kielczanie wygrali 25:22, a setową piłkę dobrze skończył Jungiewicz.

W trzecim secie od początku toczyła się zacięta walka o każdy punkt, lecz po autowej zagrywce Adriana Buchowskiego Effector przegrywał 9:13. Gdy jednak Vitiuk zablokował Kamińskiego, kielczanie wyszli na prowadzenie 17:16 i nie oddali go już do końca seta wygrywając wysoko 25;20.

W czwartym partii podbudowani zdobyciem przynajmniej punktu w meczu kielczanie kontynuowali dobrą grę i po błędzie technicznym miejscowych prowadzili już 10:5. Będzin rzucił się jeszcze do odrabiania strat, ale Effector trzymał dystans i w efekcie wygrał pewnie całe spotkanie.

- Bardzo cieszy nas ta wygrana – podsumował mecz trener Daszkiewicz. W sobotę przed jego drużyną kolejny pojedynek, również na wyjeździe. O godzinie 14.45 kielczanie zagrają w Częstochowie z tamtejszym AZS, a mecz pokaże Polsat Sport.

W innych meczach 9. kolejki: Cerrad Czarni Radom - Asseco Resovia Rzeszów 3:2, Łuczniczka Bydgoszcz - AZS Częstochowa 3:0, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel 3:0, Cuprum Lubin - PGE Skra Bełchatów 2:3, Indykpol AZS Olsztyn - BBTS Bielsko-Biała 3:0, AZS Politechnika Warszawska - LOTOS Trefl Gdańsk 2:3.

1. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 9 23 26:8

2. Cerrad Czarni Radom 9 23 26:9

3. PGE Skra Bełchatów 9 21 24:10

4. LOTOS Trefl Gdańsk 9 19 24:15

5. Cuprum Lubin 9 16 22:17

6. Asseco Resovia Rzeszów 9 16 21:18

7. Indykpol AZS Olsztyn 9 15 18:15

8. Jastrzębski Węgiel 9 14 20:18