Wyniki wyborów z II tury:
Gmina Tarłów
1. Lech Wąsik, 45 lat, KW Prawo i Sprawiedliwość - 50,33 % (1589)
2. Leszek Walczyk, 52 lata, KWW "Leszka Walczyka", popierany przez
Polskie Stronnictwo Ludowe - 49,67 % (1568)
Iwaniska
1. Marek Staniek - 64,13% (2201 gł.)
2. Wiesława Słowik - 35,87% (1231 gł.)
Wojciechowice
1. Tomasz Wlazło - 50,6% (1128 gł.)
2. Tadeusz Król - 49,4% (783 gł.)
Rada powiatu opatowskiego
Kazimierz Jerzy Kotowski, 55 lat, Polskie Stronnictwo Ludowe; Zbigniew Zięba, 52 lata, Polskie Stronnictwo Ludowe; Adam Mazurek, 56 lat, Polskie Stronnictwo Ludowe; Krystyna Nizielska, 57 lat, Prawo i Sprawiedliwość; Jacek Ryszard Cheba, 36 lat, Ziemia Opatowska 2006; Zbigniew Walas, 35 lata, Polskie Stronnictwo Ludowe; Zbigniew Jarosław Wołcerz, 41 lat, Polskie Stronnictwo Ludowe; Maria Zofia Serwinowska, 53 lata, Prawo i Sprawiedliwość; Piotr Adam Iwoła, 40 lat, Ziemia Opatowska 2006; Piotr Kasprzycki, 61 lat, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Opatowskiej w Opatowie; Bogusław Włodarczyk, 49 lat, Polskie Stronnictwo Ludowe; Alicja Barbara Różańska Cembrowska, 54 lata, Polskie Stronnictwo Ludowe; Krzysztof Mazurkiewicz, 59 lat, Polskie Stronnictwo Ludowe; Wacław Rodek, 49 lat, Polskie Stronnictwo Ludowe; Teresa Marianna Majewska, 51 lat, Prawo i Sprawiedliwość; Jan Adam Jelonek, 59 lat, Samoobrona; Marek Andrzej Stępnik, 56 lat, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Opatowskiej w Opatowie.
Rada Miasta i Gminy
Dariusz Jan Bińczak, 42 lata, Komitet Szansa; Andrzej Stanisław Klimont, 48 lat, Komitet Szansa; Józefa Janina Zakrzewska, 56 lat, Komitet Szansa; Krzysztof Kawalec, 31 lat, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Opatowskiej w Opatowie; Piotr Rafał Kaptur, 32 lata, Ziemia Opatowska 2006; Iwona Nowak, 41 lat, Ziemia Opatowska 2006; Andrzej Żychowski, 45 lat, Komitet W służbie ludziom Ziemi Opatowskiej; Leopold Dębniak, 66 lat, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Opatowskiej w Opatowie; Robert Krzysztof Oszczudłowski, 48 lat, Komitet Szansa; Lidia Maria Kwiatkowska, 37 lat, Komitet Szansa; Artur Kargulewicz, 34 lata, Polskie Stronnictwo Ludowe; Mieczysław Wacław Niewójt, 60 lat, Lepsza przyszłość; Wiesław Suska, 48 lat, Polskie Stronnictwo Ludowe; Grażyna Ewa Romczyk-Bańcer, 51 lat, Komitet Szansa; Robert Szwagierczak, 34 lata, Komitet Szansa.
Wyniki wyborów na wójta/burmistrza w poszczególnych gminach:
Ożarów
- Wybory na burmistrza - 1. Marcin Zbigniew Majcher, 53 lata, NASZA GMINA OŻARÓW, Polskie Stronnictwo Ludowe - 73,11proc. (3111 głosów) wygrał w pierwszej turze; 2. Tomasz Norbert Kowalski - 26,89 proc. (1144 głosy).
Baćkowice
- 1. Marian Stanisław Partyka, 52 lata, KWW NASZA GMINA BAĆKOWICE - 84,6 proc. (1714 głosów) -wygrał w pierwszej turze; 2. Czesław Rycombel - 15,4 proc. (312 głosów).
Iwaniska
- będzie druga tura - 1. Marek Staniek, 41 lat, Lepsza przyszłość - 38,71 proc. (1430 głosy); 2. Wiesława Grażyna Słowik, 52 lata, Prawo i Sprawiedliwość - 29,62 proc. (1094 głosy); 3. Kazimierz Żółtek - 24,77 proc. (915 głosów), 4. Mirosław Józef Wójtowicz, 43 lat, Nasza Gmina Nasz Wspólny Cel - 6,9 proc. (915 głosów).
Lipnik
- 1. Józef Bulira, 59 lat, GOSPODARNA GMINA LIPNIK - 54,84 proc. (1478 głosów) wygrał w pierwszej turze. 2. Maciej Józef Lipko - 30,91 proc. (833 głosy), 3. Aldona Krystyna Szwagierczak Stępień - 22,41 proc. (701 głosów), 4. Mariola Anna Wolska - 2,15 proc. (58 głosów)
Sadowie
- 1. Stanisław Olszański, 54 lata, Stabilna Gmina - 55,92 proc. (997 głosy) wygrał w pierwszej turze; 2. Grzegorz Sławomir Pobrotyn - 44,08 proc. (786 głosów).
Tarłów
- druga tura - 1. Leszek Jan Walczyk, 52 lata, Komitet Leszka Walczyka, Polskie Stronnictwo Ludowe - 38,24 proc. (1196 głosów); 2. Lech Ignacy Wąsik, 45 lat, Prawo i Sprawiedliwość - 24,42 proc. (764 głosy; 3. Wiktor Julian Jagodziński - 22,41 proc. (701 głosów), 4. Franciszek Marian Zychewicz -14,93 proc. (467 głosów).
Wojciechowice - druga tura 1. Tadeusz Król, 54 lata, Nasza Gmina Wojciechowice, Polskie Stronnictwo Ludowe - 41,32 proc. (783 głosy); 2. Tomasz Paweł Wlazło, 47 lat, Komitet Ziemia Opatowska - 35,78 proc. (678 głosów); 3. Bożena Danuta Kornacka - 22,90 proc. (434 głosy)
RADA GMINY WOJCIECHOWICE
Okręg 1 (Wojciechowice)
Krystyna Leśniak, 55 lat, Komitet Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Opatowskiej w Opatowie - 71 głosów
Okręg 2 (Mierzanowice, Koszyce)
Robert Grzegorz Kopacz, 29 lat, Komitet Ziemia Opatow-ska 2006 - 27 głosów
Okręg 3 (Drygulec)
Józef Sobieraj, 67 lat, Polskie Stronnictwo Ludowe - 129 głosów
Okręg 4 (Mikułowice, Ługi, Smugi)
Wojciech Adam Głąb, 46 lat, Polskie Stronnictwo Ludowe - 63 głosy
Okręg 5 (Jasice, Bidziny)
Krystyna Żądło, 49 lat, Komitet Nasza Gmina Wojciecho-wice - 100 głosów
Okręg 6 (Bidziny)
Damian Jędrzejewski, 25 lat, Komitet Nasza Gmina Woj-ciechowice, 76 głosów
Robert Tadeusz Sałapa, 39 lat, Komitet Ziemia Opatowska 2006 - 76 głosów
Okręg 7 (Kunice)
Grzegorz Wójcik, 32 lata, Polskie Stronnictwo Ludowe - 32 głosy
Okręg 8 (Wlonice)
Anna Małgorzata Czajkowska, 46 lat, Komitet Nasza Gmi-na Wojciechowice - 36 głosów
Okręg 9 (Stodoły-Kolonie, Stodoły-Wieś)
Marek Andrzej Wójcik, 43 lata, Polskie Stronnictwo Ludo-we - 160 głosów
Kazimierz Józef Michalski, 42 lata, Polskie Stronnictwo Ludowe - 128 głosów
Okręg 10 (Lisów, Łopata, Sadłowice)
Mieczysław Ozga, 51 lat, Polskie Stronnictwo Ludowe - 98 głosów
Ryszard Mierzyński, 54 lata, Polskie Stronnictwo Ludowe - 82 głosy
Okręg 11 (Gierczyce)
Krzysztof Pobrotyn, 55 lat, Polskie Stronnictwo Ludowe - 88 głosów
Okręg 12 (Kaliszany, Łukawka, Orłowiny)
Paweł Grudzień, 30 lat, Komitet Ziemia Opatowska 2006 - 71 głosów
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?