Wyraźna porażka KSS Kielce w Jeleniej Górze

PK
Najwięcej bramek dla KSS Kielce rzuciła Stefka Agova - 7.
Najwięcej bramek dla KSS Kielce rzuciła Stefka Agova - 7. fot. Kamil Markiewicz
W meczu drugiej kolejki PGNiG Superligi Kobiet w piłce ręcznej, KPR Jelenia Góra pokonał KSS Kielce 34:27 (13:13).

KSS: Kawka, Muszioł - Pokrzywka 2 (1), Lalewicz 2, Piechnik 1, Młynarczyk 1, Kot 3, Drabik, Rosińska 5 (1), Skrzyniarz 4, Paszowska 2, Nowak, Agova 7 (1). Kary: 12 minut.

KPR: Szalek, Kozłowska - Fursewicz, Dąbrowska 6, Galińska 2, Skalska 2, Buklarewicz 1, Załoga 11 (1), Kubicka, Odrowska 10, Popielarz, Konsur 2, Rykaczewska. Kary: 10 minut.

Sędziowali: T. Kondziela (Opole), Marcin Pytlik (Siemianowice Śl.). Widzów: 150

Przebieg: 3:2, 6:4, 7:4, 8:8, 9:8, 11:10, 12:10, 13:13 - 14:13, 14:15, 15:16, 17:17, 19:19, 24:19, 25:20, 26:21, 30:21, 31:22, 34:27.

Młody zespół KPR dość niespodziewanie, i to wysoko, pokonał kielczanki. Kolejna wyprawa do Jeleniej Góry byłego trenera KPR Zdzisława Wąsa, prowadzącego obecnie KSS Kielce, była nieudana. - O naszej przegranej zadecydowały nierzucone tak zwane stuprocentowe sytuacje, było ich chyba z 10 - mówił kierownik kieleckiego zespołu, Marcin Janiszewski.

Pierwsza połowa była wyrównana, choć KSS ani raz nie prowadziło, co najwyżej doprowadzało do remisu. Było to efektem właśnie nierzuconych sytuacji sam na sam z bramkarką zespołu z Jeleniej Góry. Takich problemów nie miała Joanna Załoga z zespołu gospodarzy, która raz za razem trafiała do kieleckiej bramki. W całym meczu zdobyła 11 bramek, a wraz z Moniką Odrowską w sumie aż 21.

W drugiej części gry nasz zespół wreszcie objał prowadzenie. Doszło do tego w 34 minucie, po trafieniu Mileny Kot. Do około 40 minuty trwała zacięta walka. Od stanu 19:19 w 43 minucie jeleniogórzanki zdobyły dwie bramki, a po dwuminutowej karze Kingi Lalewicz kolejne trzy i po raz pierwszy KPR odskoczył na różnicę czterech bramek (24:19). - I wtedy dziewczyny chciały za szybko odrabiać straty, zaczęły popełniać proste straty w ataku, nie rzucały w dobrych sytuacjach, rywalki powiększyły przewagę i było po meczu. A byłem przekonany, że wreszcie wygramy w Jeleniej Górze - mówił Zdzisław Wąs.

Nieznany jest termin kolejnego meczu KSS. Za tydzień miało ono grać z Zagłębiem Lubin, ale lubinianki grają w tym terminie turniej eliminacyjny Ligi Mistrzów. W kolejnym terminie, 1 października, nasz zespół miał podejmować Piotrcovię, ale wtedy kielczanki grają w Bośni w turnieju Challenge Cup. KSS złożyło do związku pismo o wyznaczenie terminu tego spotkania na poniedziałek, 26 września, ale odpowiedź jeszcze nie nadeszła.