Wyraźna porażka KSZO w pierwszym sparingu

PK
Anna Benicewicz-Miazga
W sparingowym meczu piłkarzy ręcznych, KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski przegrał ze Stalą Mielec.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. - Stal Mielec 25:38 (9:16)

KSZO Odlewnia: Zając, Piątkowski, Szewczyk - Kożeniewski, Grabowski 2, Bulski 3, Falasa 5, Jeżyna 1, Cukierski, Kogutowicz, Czuwara, Stańko, Afanasjew, Telka 1, Goliszewski, Sobut 6, Antolak 2, Hubka, Wędrak 4.

Dla ostrowczan to był pierwszy mecz po okresie ciężkich treningów, a występujący w PGNiG Superlidze mielczanie już od jakiegoś czasu są w grze i tę różnicę widać było w środę na boisku hali przy Świętokrzyskiej.

Stal prowadziła przez cały mecz - 1:4 w 6, 4:10 w 19, 18:32 w 51 i aż 20:35 w 54 minucie. W drugiej połowie tylko raz, w 35 minucie po trafieniu obrotowego Jakuba Bulskiego, „Wojownicy” zbliżyli się na cztery bramki - było 14:18.

W KSZO Odlewni zagrało kilku nowych zawodników: Damian Zając, Maciej Stańko (obaj Gwardia Opole), Kacper Grabowski (Unia Lublin), Jakub Bulski, Damian Falasa, Bartosz Kogutowicz, Łukasz Telka (Vive Kielce), Grzegorz Sobut (Chrobry Głogów) i Krystian Wędrak (Piotrkowianin Piotrków Trybunalski). Bulski miał jechać do Gruzji na mistrzostwa świata juniorów, ale ostatecznie został w kraju, a Sobut grał przeciwko swojemu byłemu klubowi - grał w Stali w latach 2005-2015.

Kolejny sparing drużyna trenera Mariusza Jurasika rozegra 16 sierpnia, podejmując drugoligową Padwę Zamość.