Wysoka porażka i wygrana KSSPR Końskie w Białej Podlaskiej

PK
NTO/Polska Press
Wysoka porażka i wygrana to bilans piłkarzy ręcznych KSSPR Końskie po pierwszym dniu rozgrywanego a Białej Podlaskiej turnieju o puchar rektora miejscowej Akademii Wychowania Fizycznego.

KSSPR Końskie – AZS AWF Biała Podlaska 20:37 (12:16)
KSSPR Końskie – Azoty II Puławy 30:27 (15:12)

KSSPR: Wnuk, Szot – P. Matyjasik 2, 8, Maleszak 4, 1, Mastalerz 3, 3, Pilarski 3, 3, M. Napierała 2, 2, Bernacki 3, 5, Rurarz 2, 6, Woś 1, 0, J. Świercz 0, 0, Gębski -, 0, T. Napierała -, 2.

Mecze turnieju rozgrywane są systemem dwa razy 25 minut, a drużynę KSSPR w zastępstwie Roberta Napierały, który jest na turnieju młodzików w Łodzi, prowadzi drugi trener, Tomasz Napierała. – W pierwszym meczu graliśmy dobrze do 25 minuty, w tym momencie przegrywaliśmy tylko dwiema bramkami. Potem nastąpił spory przestój w ataku pozycyjnym i przewaga przeciwnika zaczęła rosnąć. Dlatego wpuściłem na boisko młodzież. W drugim spotkaniu zagraliśmy równiej, nie mieliśmy żadnego przestoju, dobrze pobronili bramkarze – powiedział nam Tomasz Napierała.

W sobotę konecczanie, którzy w Białej Podlaskiej grają bez kilku zawodników, między innymi Bartosza Sękowskiego, Sebastiana Smołucha, Krzysztofa Słonickiego i Piotra Gasina, zagrają z AZS Uniwersytet Warszawski i z rezerwami białoruskiego Mieszkowa Brześć.

Inne wyniki pierwszego dnia: AZS AWF Biała Podlaska - Mieszkow II Brześć 14:23 (6:10), Azoty II Puławy - AZS UW Warszawa 22:23 (11:11), AZS UW - Mieszkow 18:28 (7:15).