Wysoka porażka koszykarzy AZS UJK w Warszawie

MAT
Mateusz Druszcz (z piłką) zdobył w Warszawie dla AZS UJK 22 punkty.
Mateusz Druszcz (z piłką) zdobył w Warszawie dla AZS UJK 22 punkty. Mateusz Kołodziej
Drugoligowi koszykarze AZS UJK Kielce doznali trzeciej porażki w sezonie. W niedzielę ulegli w Warszawie w meczu 7. kolejki grupy B II ligi niepokonanemu zespołowi KK Warszawa 68:93.

Pierwszych pięć minut gospodarze wygrali 14:2, jednak jeszcze w pierwszej kwarcie zespół prowadzony przez Rafała Gila i Roberta Dutkiewicza dogonił rywali, a w drugiej kwarcie przez 4 minuty był nawet na prowadzeniu. Końcówkę pierwszej połowy lepiej rozegrał jednak zespół z Warszawy

Kielczanie w pierwszej połowie popełnili aż 12 strat, mieli też problemy z faulami, po których gospodarze zdobywali punkty z rzutów osobistych (dziesięć fauli w pierwszej połowie). Zespół ze stolicy wiele razy ponawiał też akcje po niecelnych rzutach i zbiórkach w ataku. W drugiej połowie nasza drużyna nie potrafiła się już zbliżyć do rywali. Kielczanie słabo bronili, wciąż mieli problemy na tablicach (wygrane zbiórki przez zespół z Warszawy 40:27) i ze stratami (23) i nie pomogło nawet dwa razy więcej trafionych rzutów za trzy punkty (9 UJK i 4 KK Warszawa). W ataku kieleckiej drużyny nieźle spisywał się Mateusz Druszcz, który zakończył mecz z 22 punktami na koncie (9 na 12 celnych rzutów z gry).

Koszykarze AZS UJK Kielce mają na koncie 4 zwycięstwa i 3 porażki. W następnej kolejce, 5 listopada podejmowali będą we własnej hali ŁKS Łódź.

KK Warszawa – AZS UJK Kielce 93:68 (17:17, 23:14, 31:22, 22:15)

AZS UJK: Sprengel 11 (3x3), Lewandowski 11, Osiakowski, Fąfara, Nowaczek – Druszcz 22 (4x3), Jagiełło 5 (1x3), Szewczyk 5, Kowalski 5 (1x3), Nowakowski 3, Pluta 2.